Ođiđa-Ofoe skratio Briž za dva boda, šansa za Antverpen (VIDEO)

Gent izvukao bod u derbiju 20. kola Pro lige
Emanuel Denis

Šansa koju Antverpen ne bi smeo da propusti kad već Gent nije mogao da obori šampiona na pleća. Uspeo je ipak da ga skrati za dva boda, pošto je Vadis Ođiđa-Ofoe, inače specijalizovan za asistencije, svojim tek drugim pogotkom u sezoni doneo domaćem timu 1:1 protiv Klub Briža.

Nije to bio posebno kvalitetan sudar, golmani su uglavnom bili besposleni, dovoljno o ritmu govori to što je trener Briža Filip Klemon već u 36. minutu izveo iz igre napadača Persija Taua, a na poluvremenu i Urugvajca Federika Rika.

Izmene su dale rezultat, u 57. minutu se 22-godišnji Emanuel Denis dobro kreće u protivničkom kaznenom prostoru, rezervisa Eduard Sobol ga gađa u trepavicu i Klub Briž vodi sa 1:0. Činilo se da šampion gazi ka petoj uzastopnoj pobedi što bi značilo i da bi stekao i 11 bodova prednosti nad najbližim rivalom uoči gostovanja Antverpena kod Sint Trojdena.

Međutim, u 73. minutu je odgovorio Gent. Odbrana gostujućeg tima je zaspala, razvukao ju je Gent pre no što je Kanađanin Džonatan Dejvid odlaže loptu ka Ođiđi-Ofoeu, a on je smešta u mrežu i domaćin uspeva da prekine Brižovu trijumfalnu seriju. Sjajno igra Dejvid ove sezone, već 13 golova i devet asistencija, a govorimo o 19-godišnjem fudbaleru.

Pokušao je u finišu Briž da dođe i do drugog pogotka, ali već je ekipa bila iscrpljena. Štaviše, da udarac Svena Kumsa nije završio na prečki mogao je Briž da ostane i bez tog jednog boda. Svejedno, ako Antverpen slavi u Sint Trojdenu prići će lideru na šest bodova zaostatka. A znate već svi da se u Belgiji posle isteka regularnih 30 kola dele bodovi.