Novi kiks Liona, Strazbur mogao do celog plena u sudijskoj nadoknadi

Komentari: 1
Sastav Rudija Garsije mora da bude zadovoljan posle remija

Nastavlja se Lionova agonija - novi remi. Prosula je ekipa Rudija Garsije bodove protiv Strazbura, direktnog konkurenta u borbi za Evropu - 1:1 (1:1). I to kod kuće. Lion je nastavio užasnu formu i vezao je četvrti meč u ligi bez pobede. Iako se činilo da pobeda protiv Marselja u kupu (1:0) donosi bolje dane na Grupama Stadion, ipak nije tako. Za razliku od Liona, Strazbur igra sezonu iz snova, nalazi se na sedmom mestu i ozbiljan je kandidat za izlazak u Evropu na jesen.

Konačan rezultat bio je postavljen već u prvom poluvremenu, prvo je Bertan Traore u 22. minutu doneo prednost domaćoj ekipi, da bi na minut do kraja prvog poluvremena Kevin Zohi postavio konačan rezultat. Imali su dve ozbiljne prilike gosti u poslednjih pet minuta susreta, prvo je Lala pogodio stativu, da bi potom Djiku iz slobodnog udarca šutnuo tik pored gola.

Bolje je Lion otvorio ovaj susret i imao nekoliko izglednih prilika u prvih pola časa igre. A pogodak Traorea dao je dodatni podstrek Lionu. Tečno je delovala igra Garsijine ekipe, a Traore je u 32. minutu imao priliku da duplira prednost svog tima.

Ipak, videlo se koliko je Lion van prepoznatljive forme tokom cele sezone, naročito u odbrani kada je sevnula prva Strazburova kontra. Varis Majed je poslao dodavanje u prostor iza leđa Lionove odbrane, sjajno je protrčao Zohi i poravnao rezultat.

Dalo je to krila gostima koji su osokoljeni tim golom napali od starta drugog dela igre. Pretio je i Lion u nastavku, a najbolju priliku imao je Toko Ekambi u 67. minutu susreta kada je Sels dobro odreagovao. Polako je domaćin preuzimao inicijativu i stezao obruč oko Strazburovog gola, ali Keni Tete, a kasnije i Musa Dembele, nisu uspeli da ponovo dovedu Lion u prednost.

Nema mesta optimizmu u Lionu koga očekuju novi izazovi kako u Ligi 1, a potom i duel sa Juventusom u Ligi Šampiona.

FRANCUSKA 1 - 25. KOLO

Monako - Monpelje 1:0 (0:0)