Zeleno-beli posle preokreta savladali pretposlednji Moreirense
""

Rio Ave opet "skida" glave. Ovaj put zeleno beli su na svom terenu imali neočekivano težak posao u duelu sa davljenikom Moreirenseom, ali su posle preokreta slavili sa 2:1 u prvoj utakmici 14. kola portugalske Primeire.

Heroj večeri bio je vezista Žoao Novaiš koji je postigao oba pogotka. Onaj pobedosni je dao samo dva minuta pre kraja utakmice i to iz sjajno izvedenog slobodnjaka. Da stvar bude zanimljivija ovaj fudbaler je ušao u igru tek u 52. minutu.

Gosti su dobro otvorili duel i poveli u 54. minutu pogotkom Pene. Tada su sigurno pomislili kako bi konačno mogli da dođu do tek drugog trijumfa u šampionata.

Ali, onda je na scenu stupio nekadašnji igrač mlađih kategorija Porta. U 73. minutu se Novaiš dobro snašao na ivic kaznenog prostora gostiju i doneo izjednačenje najavivši finiš u kojem se domaćin dokipao sva tri boda.