Zeleno-beli posle preokreta savladali pretposlednji Moreirense
Novaiš je zlatna rezerva Rio Avea (VIDEO)
""

Rio Ave opet "skida" glave. Ovaj put zeleno beli su na svom terenu imali neočekivano težak posao u duelu sa davljenikom Moreirenseom, ali su posle preokreta slavili sa 2:1 u prvoj utakmici 14. kola portugalske Primeire.

Heroj večeri bio je vezista Žoao Novaiš koji je postigao oba pogotka. Onaj pobedosni je dao samo dva minuta pre kraja utakmice i to iz sjajno izvedenog slobodnjaka. Da stvar bude zanimljivija ovaj fudbaler je ušao u igru tek u 52. minutu.

Gosti su dobro otvorili duel i poveli u 54. minutu pogotkom Pene. Tada su sigurno pomislili kako bi konačno mogli da dođu do tek drugog trijumfa u šampionata.

Ali, onda je na scenu stupio nekadašnji igrač mlađih kategorija Porta. U 73. minutu se Novaiš dobro snašao na ivic kaznenog prostora gostiju i doneo izjednačenje najavivši finiš u kojem se domaćin dokipao sva tri boda.