Nisu se ni oznojili: Tadić golom sa bele tačke pogurao Ajaks ka trijumfu nad RKC Valvajkom (VIDEO)

Srpski fudbaler postigao je pogodak sa bele tačke u 13. minutu

Izašli su fudbaleri Ajaksa na teren, ispunili formalnost i upisali nova tri boda. Slabašni RKC Valvajk nije još dorastao lideru na tabeli holandskog prvenstva, pa je ekipa Erika ten Haga rutinski slavila sa 3:0 (1:0). Dušan Tadić pomogao je Kopljanicima da stignu do nova tri boda pogotkom sa bele tačke već u 13. minutu.

Vrlo brzo je Ajaks stigao do prednosti. Probio je Doni Van de Bek po levoj strani, a iskusni defanzivac Hans Mulder ga oborio u kaznenom prostoru, te je dosuđen jedanaesterac za Ajaks. Dušan Tadić postavio je loptu na belu tačku i savršeno preciznim udarcem savladao Etijena Vasena. Nastavlja srpski reprezentativac sa odličnim partijama, pošto je i u prošlom kolu protiv Vitesea zatresao mrežu. Treba napomenuti da je Tadić postigao gol protiv Valvajka i u prvom delu sezone.

Oporavio se Hakim Zijeh od povrede lista, pa ga je trener Ten Hag uvrstio u startnu postavu. Međutim, Marokanac nije bio spreman za svih 90 minuta. Na poluvremenu ustupio je mesto Dejliju Blindu. Ovo je bio prvi meč za Zijeha otkako je pre četiri dana dogovorio saradnju sa Čelsijem, za koju će Plavci morati da plate 45.000.000 evra.

Nije mnogo trebalo fudbalerima Ajaksu da dupliraju prednost početkom drugog dela igre. U 52. minutu Lisandro Martinez uputio je odličan pas ka Van de Beku, da bi mladi vezista uposlio Lasinu Traorea kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu. Napadač iz Burkine Faso nedavno je napunio 19 godina i važi za jednog od najvećih talenata u amterdamskoj ekipi.

Do kraja susreta Ajaks je rutinski odrađivao posao. U 90. minutu u listu strelaca uspeo je da se upiše i Klas Jan Huntelar, koji je pola sata pre toga zamenio Traorea. Iskoristio je bivši napadač Šalkea, Milana i Real Madrida dobar centaršut Nikolasa Taljafika, te rutinski smestio loptu iza leđa golmana Vasena.