Nije slučajnost, nije više iznenađenje: TSK je kandidat za Evropu

Komentari: 60
Tim Zoltana Saba siguran protiv Inđije – 2:0

Nije, nije više to kratkotrajno letnje iznenađenje, niti su rezultati TSK-a puka slučajnost. Tim iz Bačke Topole pretvara se u ozbiljnog takmaca za mesto koje vodi u Evropu. Ekipa Zoltana Saba stigla je do pete pobede u ovogodišnjem prvenstvu, pošto je kao domaćin u Senti bila bolja od Inđije – 2:0.

Dakle TSK je rutinirao tim iz Srema i izjednačio se sa Vojvodinom na liderskoj poziciji Superlige. Novosađani imaju nešto bolju gol razliku.

Pod reflektorima, na stadionu u Senti, TSK je kompletan posao završio u prvom poluvremenu. Ofanzivno orjentisani domaćini nisu dugo čekali na vodeći pogodak. Igrao se deseti minut kada je Silađi treći pogotkom u sezoni otvorio trijumfalnu kapiju TSK-u. Nisu se domaći zadovoljili postignutim. Nastavili su da napadaju i ponovo su pogodili u 44. minuta. Ovog puta strelac je bio Tomašević.

TSK je rutinski odradio posao do kraja meča i zadržao blistav učinak. Posle šest odigranih kola imaju pet trijumfa i jedan remi. Uz gol razliku 14:5.

SRBIJA 1 - 6. KOLO

Javor Matis – Napredak  2:2 (1:0)