Poraz od Mehelena - 2:0
Nije Anderleht još ozdravio

Činilo se da je Anderleht našao svoj put. Da mu je krenulo, da je napravio korake ka ozdravljenju. Ali, izgleda da to neće ići baš tako lako. Posle dve pobede i remija, tim iz Brisela se sapleo u Mehelenu i vratio se veliki korak nazad – 2:0.

Što je najgore za Ljubičaste, izgubili su od direktnog konkurenta za plej-of. I to je Mehelen bio u seriji od četiri uzastopna poraza, a onda je odjednom proradio kada mu se Anderleht našao na suprotnoj strani terena.

Možda bi sve bilo drugačije da gost iz Brisela nije u sam smiraj prvog poluvremena ostao sa igračem manje. Doku je za manje od pola sata dobio dva žuta kartona i ostavio je saigrače na cedilu. U najgorem trenutku, taman da Mehelen ima dovoljno vremena u pauzi da osmisli taktiku kako da tu prednost iskoristi.

I samo što je krenula lopta s centra, domaćin je taj poklon naplatio. Hajremans je u 48. minutu doveo Mehelen u vođstvo, a onda je sve do kraja teklo na vodenicu crveno-žutih, koji su uspeli i da dupliraju prednost.

Srpski napadač Dejan Joveljić je bio starter u timu Anderlehta, igrao je do 74. minuta, ali nije mogao mnogo da pomogne Ljubičastima.

BELGIJA 1 - 26. KOLO:

Eupen - Gent 2:3 (2:2)