Vulvsi s igračem više nisu uspeli da izvuku više od boda, a posle utakmice svi pričaju o potezu momka kojeg je letos tražio Mančester junajted
Neves će dugo pamtiti Njukasl i “mesara“ Longstafa (VIDEO)

Ako se posle deset odigranih kola mogu meriti očekivanja do kraja sezone, onda Njukasl čeka još jedna mučna sezona i grčevita borba za opstanak. Imale su Svrake sreće što je njihov Sent Džejms Park ostao u jednom komadu, pošto su im Vulvsi oduvek bili trn u oku, ali posle utakmice koja je završena rezultatom 1:1 ipak svi više pričaju o potezu Šona Longstafa i startu kojim je lako mogao da prekrati karijeru Rubena Nevesa.

Igrao se 82. minut utakmice kada je momak kojeg je letos merka Mančester junajted izgubio kompas i Nevesa u jednom kontaktu zakačio dva ili tri puta. Potpuno nesmotreno, nepromišljeno i zasluženi crveni karton koji je Kevin Frend izvukao bez trunke razmišljanja... Pamtiće Neves dugo gostovanje Njukaslu i Longstafov “mesarski“ start, iako deluje da nije bilo namere...

Njukaslu je malo trebalo da pobegne iz zone ispadanja i pobedom uđe u pozitivan nalet pred nastavak sezone. Federiko Fernandez je u 37. minutu s desne strane našao Džamal Lesela, koji je bio najviši u skoku, pa je s peterca glavom matirao Ruija Patrisija. Njukasl se dugo držao za taj gol prednosti, ali je onda stigao poklon posle ogromne greške Martina Dubravke. Slovački čuvar mreže loše je procenio let lopte, pa je istu samo spustio do Honija, kojem je ostao samo lakši deo posla – da zatrese mrežu.

Ubrzo je stariji od braće Longstaf morao ranije na tuširanje, a gosti nisu uspeli da iskoriste prednost na terenu...

PREMIJER LIGA - 10. kolo

Sautempton - Lester 0:9 (0:5)
/Čilvel 10, Tilemans 17, Perez 19, 39, 57, Vardi 45, 58, 90+4. penal, Medison 85/

Mančester Siti - Aston Vila 3:0 (0:0)