Neprijateljski i prljavo! Mesi i Kavani u klinču, Urugvajci tukli, Argentinci izbegli poraz u 92. minutu (VIDEO)

Komentari: 9
Kako se jedan prijtaljski meč pretvorio u obračun bez ikakvog respekta

Rezultat nije bio u prvom planu, a igralo se kao da je presudna bitka za bodove. Tako je kada ukrstiš Argentince i Urgugvajce, pa se prijateljski meč u Tel Avivu pretvorio u ozbiljno prljav obračun, koji je na kraju završen nerešenim rezultatom - 2:2 (0:1).

Vatra između dve strane proključala je na poluvremenu, kada su u verbalni sukob ušli Lionel Mesi i Edinson Kavani. Argentinski mediji su uspeli brzo da dešifruju šta su dvojica igrača poručila jedan drugom. Golgeter Pari Sen Žermena je asa Barselone navodno upitao "da li hoćeš da se biješ?", a ovaj mu je uzvratio "kad god hoćeš". Tada su ostali igrači sprečili verbalni sukob, koji je navodno trajao i ispred svlačinica na poluvremenu.

Taj trenutak prouzrokovala je serija prljavih startova, pre svega urugvajskih igrača, što je nastavljeno i u drugom poluvremenu, istina, u nešto blažoj meriu. Mesija je žestoko pokosio Vesino, dok je na Dibalu krvnički startovao Godin. Urugvajci tokom čitavog prvog poluvremena nisu štedeli Mesija, bukvalno su ga tukli sa svih strana, a u tome je intenzivno učestovavo i Kavani, pa je reakcija Barinog majstora na poluvremenu bila apsolutno opravdana.

Urugvajci su poveli golom upravo Kavanija u 34. minutu, nakon dodavanja Suareza. Argentina je izjednačila preko Aguera, kojeg je Mesi odlično pogodio u 63. minutu. Ipak, samo pet minuta kasnije Suarez je prvo lukavo iznudio faul Pecelje na ivici kaznenog prostora, a onda sjajno pogodio Andradeovu mrežu.

Ipak, Gaučosi su bili odlučni da dođu do izjednačenja i u tome su uspeli u drugom minutu nadoknade. Prethodno je Kaseres igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a onda je Mesi preuzeo odgovornost i postavio konačan rezultat meča. Nakon toga je izbio još jedan konflikt, ali je meč uspešno završen.