Ne posustaje ni Menš! Dva gola Štindla, dve asistencije Tirama (VIDEO)

Fortuna nije imala šanse - 1:4

Žestoka je borba u samom vrhu Bundeslige. Trenutno je Lajpcig prvi, ali Bajern može da ga preskoči. Odmah iza je Borusija Dortmund, ali ne posustaje ni druga Borusija. Menhengladbah je večeras gostovao Fortuni u Dizeldorfu i stigao do prilično sigurne i ubedljive pobede od 4:1 (1:1).

Da će Menš stići do nove pobede moglo se naslutiti već u 22. minutu kada je Tiram jako lepo proigrao Hofmana, a ovaj pronašao put do mreže. Videlo se da su gosti snažniji i bolji tim, ali je Dizeldorf uspeo borbom da začini meč i da golom u 29. minutu izbori nerešeno na poluvremenu.

Nije bilo lako navijačima Menhengladbaha na poluvremenu, ali su zato u drugih 45 minuta mogli da se zavale i da uživaju u igri svojih ljubimaca.

Tiram i Štindl su odigrali odlično ovaj meč, Tiram je imao dve asistencije, Štindl dva gola, a oba je postigao u drugom poluvremenu.

Prvo u 51. minutu, zatim i u 78. minutu i posle tog drugog njegovog gola Fortuna je znala da više nema šanse. Menš je igrao mnogo stabilnije, čvršće, tečnije, kažnjavao je sve propuste u igri domaćina, a to je kulminiralo u 82. minutu kada je posle smušenosti Fortune Nojhaus stigao do gola u 82. minutu i postavio konačnih 4:1.

Posle ove ubedljive pobede Menhengladbah ima 42 osvojena boda i praktično deli treću poziciju na tabeli sa Dortmundom. Bajern je na 43, a Lajpcig ima 45. Vrlo, vrlo, vrlo uzbudljiva trka nas čeka u Bundesligi do samog kraja. S tim da Menhengladbah ima meč manje u odnosu na Dortmund i Lajpcig.