Ne može se s jednim Bajićem na čopor Lavova: Makazice Fegulija i beg Onjekurua za novu titulu Galate (VIDEO)

Komentari: 8
Sjajni tim Fatiha Terima ostvario ključnu pobedu u odbrani trona - 2:1 (0:1)
Majstor: Sofijan Feguli

Izgubio je Bašakšehir večeras bitku za Istanbul, izgubio derbi pretposlednjeg prvenstvenog kola i izgubio i rat u borbi za šampionsku titulu.

Neće maleni klub iz najpopularnijeg turskog grada moći da se pohvali ni ove sezone premijernim naslovom u klupskoj istoriji, a za to su sami krivi. Serija neuspeha u poslednje vreme, plus večerašnji poraz od 2:1 i to posle preokreta u drugom poluvremenu, ostavili su ih uoči finalnih 90 minuta na tri koraka za Galatasarajem, samim tim i bez šanse za šampionske počasti.

Tako će ekipa Fatiha Terima u poslednjem kolu na gostovanju protiv Sivasa moći i zvanično da proslavi novu šampionsku titulu. Sami su fudbaleri Bašakšehira krivi za večerašnji poraz, oni su savim dobro odrigrali prvo poluvreme i vodili sa 1:0 golom sjajno Rijada Bajića, a uspeli su čak i da okrenu navijače Galatasaraja protiv svog tima prilikom izlaska s terena.

Ali, Galata ne bi bila to što jeste - šampion - da nema na klupi prekaljenog Fatiha Terima koji je na pauzi povukao potez utakmice. Izbacio je iz igre indisponiranog Holnanđanina Donka, ubacio živahnog i prekaljenog veterana Seldžuka Inana koji je u 34. godini razdrmao igru Galate i inspirisao svoj tim na potpuni preokret.

Samo što je krenulo drugo poluvreme domaći su nagazili protvnika i izborili korner. Posle centaršuta Sofijan Feguli je najpre pogodio prečku, a potom i loptu koja se odbila efektno makazicama smestio u mrežu Bašakšehira za izjednačenje. Bilo je to u 47. minutu, a već u 55. Galata je stigla i do drugog gola, strelac je bio Onjekuru, ali ga je posle sedmominutne pauze i intervencije VAR-a, Džunejt Čakir poništio zbog igranja rukom igrača domaćih u začetku akcije.

Ipak, nije najbolji turski i evropski arbitar mogao da spreči Galatu da pobedi večeras. Posle prekida i centaršuta u 64. minutu Henri Onjekuru je pobegao domaćoj odbrani (deluje da je bio u ofsajdu), ali je pogodak priznat i verovatno jer je lopta promenila smer nakon što je udarila jednog od fudbalera Bašakšehira na putu do Belgijanca.

Nisu gosti imali snage da se vrate u meč i probaju da izjednače posle tog gola, iako su napadali i pokušavali. Ušao je u igru i iskusni Robinjo u poslednjih desetak minuta, kombinovali su igrači Bašakšehira, bili i često oko šesnaesterca Galate, ali su pod zaglušujućim zvižducima sa tribina prepunog stadiona pravili greške u odlučnim trenucima.

Na drugoj strani, rezervista Inan pogodio je stativu iz slobodnog udarca u 75. minutu, ali Galata neće puno žaliti za tom šansom. Ova pobeda dovela ih je do rekordne 22. šampionske titule i potvrde epiteta najboljeg turskog tima u ovom trenutku. Zasluženo.

TURSKA 1 - 33. kolo

Kasimpaša - Konja 1:1 (0.1)