Ne može se bez 57 golova: Ajntraht potonuo, Bazel kao nekad u Ligi šampiona (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport
Švajcarski predstavnik silovit u Frankfurtu

Prošle godine dogurali su do polufinala i samo ih je slabo pucanje penala koštalo finala u Bakuu. Ove sezone, učešće Ajtrahta završiće se, sva je prilika, na drugoj stepenici nokaut faze, pošto je tim iz Frankfurta pokazao jalovost u napadu i poroznost odbrane, pa već posle početnih 90 minuta sudara sa Bazelom može da se oprašta od Lige Evrope, jer je predstavnik Švajcarske slavio na praznom Komercbank stadionu sa ogromnih 3:0 i praktično bukirao mesto u četvrtfinalu. Ako se i kad bude igralo...

Možda zato što Adi Hiter više nema Luku Jovića, Sebastijana Alea i Anta Rebićaautore 57 golova u takmičarskoj 2018/19 – njihove odlaske svakako nije lako nadoknaditi, ali se očekivalo više od bundesligaša. Pogotovo što je reč o timu koji je koliko u novembru „petardirao“ Bajern. No, to je bio blesak. Stvarnost po Orlove je tmurna, pošto ih je Bazel „hvatao“ na kontre i oduzeo im šansu da veruju u čudo. Iako je nepisano pravilo da Nemci nikad ne odustaju, čini se da posle ubedljivog poraza nemaju čemu da se nadaju u revanšu.

Bazel ima. Iako nije igrao takmičarske utakmice dve sedmice, sastav sa „Sent Jakob parka“ očigledno je sjajno iskoristio pauzu u Superligi Švajcarske da pripremi duel sa Ajntrahtom. I da posle prolaska zahtevne grupe u konkurenciji Hetafea, Krasnodara i Trabzona, te eliminacije Kiprana, nagovesti da je spreman da igra fudbal kao nekad, kad je predstavljao kost u grlu velikanima u jačem takmičenju, Ligi šampiona.

Ruku na srce, gosti su imali sreće da odbiju početni pritisak Ajntrahta i povedu praktično iz prve prave prilike. Strelac, Samuele Kampo. „Nacrtalo“ se vezisti Bazela da slobodan udarac bude dosuđen na poziciju koja više pogoduje levaku, tehnički doteran šut ne bi ukrotio ni daleko bolji golman od Kevina Trapa, pa je već u 27. minutu moglo da se pretpostavi u kom pravcu će meč otići.

Bazel je disciplinovanom postavkom kontrolisao dešavanja na terenu, odbio dva pokušaja Ajtrahtovog desnog beka Almamija Turea, čuvar mreže Olmin je kao kruške kupio centaršuteve Filipa Kostića (90 minuta na terenu), bio pribran u situaciji kad je pokušao da ga ugrozi Pasijensija, nije uspeo Andre Silva da demonstrira formu iz utakmica sa Salcburgom i Verderom,dobio je svega 12 minuta Mijat Gaćinović... Ništa nije funkcionisalo po domaćina i samo se čekala presuda.

Stigla je pred kraj, pošto je najpre Kampo spojio sa golom rezervistu Kevina Bua, da bi džoker trenera Marsela Kolera u završnici ostavio loptu Fabijanu Freju, za pobedu koja pokazuje da bi Bazel – na čijoj je klupi sedeo Đorđe Nikolić, nekadašnji golman Jagodine – mogao da bude opasan kandidat za završnicu takmičenja.