Briž slavio i posle preokreta protiv Sint Trujdena - 2:1
Ne može im niko ništa

Sint Trijden je vodio, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi protiv Briža na ovom meču. Lider prvenstvene trke je osvojio tri nova boda posle preokreta i ponovo se odvojio na vrhu tabele sa sedam bodova više od drugoplasiranog Genta i utakmicom manje - 2:1 (1:1).

Johan Boli je u 20. minutu iskoristio lošu reakciju i postavljanje gostujuće odbrane. Boli je nakon odbitka krunisao upotrebljiv centaršut Kolombata, a ta prednost je trajala sve do 44. minuta. Onda kada se čekao istek poslednjeg minuta prvog poluvremena usledio je sjajan pas Mate i pravovremena reakcije Balante, koja je rasteretila sastav Filipea Klemana.

Ali, gostujući navijači su čekali prilično dugo i konačno dočekali pravi trenutak u 85. minutu. Rud Vormer je odlično izveo korner, a najbolji u skoku bio Federiko Rika za konačnih 1:2. Briž će priliku da nastavi seriju pobeda imati narednog vikenda protiv Mehelena, ali ga prethodno očekuje okršaj sa Real Madridom u poslednjem kolu Lige šampiona, gde će pokušati da odbrani treće mesto u grupi A i plasman u 1/16 finala Lige Evrope.

BELGIJA 1 - 18. kolo

Vasland Beveren - Antverpen 0:4 (0:1)