Ne može Askoli bez Lude glave: Ninković režirao preokret i pobedu

Komentari: 8
Gol i dve asistencije, od 0:2 do 3:2

Kada nema Nikole Ninkovića, Askoli ne može ni da mrdne! Jednu je preskočio, crno-beli su izgubili, a čim se vratio – pobeda. Maksimalno u njegovoj režiji.

Kozenca je vodila sa 2:0 posle 20 minuta igre usred Askolija. Rivije i Brućini su usmerili plavo-crvene ka pobedi. Ali onda je Ninković preuzeo stvari u svoje ruke. Prvo gol, u 38. minutu, za 1:2, da se vrati crvenilo u lice njegovim saigračima i navijačima.

U nastavku utakmice potpuna dominacija srpskog fudbalera na terenu. Prvo je u 71. minutu asistirao Skamaki za pogodak, za izjednačenje, da bi isti tandem, u istim ulogama, dva minuta pre kraja režirao potpuni preokret i trijumf crno-belih.

Naravno, nije to sve, morao je malo i onog svog ćudljivog karaktera Ninković da pokaže, pa je pred kraj poluvremena poslao protivnika u reklame i dobio žuti karton. Kažu italijanski mediji – narandžasti! U prevodu, na ivici isključenja.

Uglavnom, posle 13 odigranih kola nekadašnji Partizanov đak ima sjajnu statistiku: četiri gola i devet asistencija! Askoli na šesto mestu, miriše makar na baraž za Seriju A.