Napoli do pobede u 97. minutu s penala posle VAR-a (VIDEO)

Komentari: 1
Napolitanci su na kraju uspeli da dobiju Kaljari, a gubili su do 85. minuta

Pobedio je Napoli, iako mu nije bilo neophodno, iako nije možda ni zaslužio. Kaljari je vodio s 0:1 sve do 85. minuta u gostima, ali je Napoli prvo izjednačio, a onda u 97. minutu došao do pobede pogotkom s bele tačke preko Lorenca Insinjea - 2:1 (0:0).

Pomalo su spavali domaći navijači sve dok Mertens golom u 85. minutu nije doneo izjednačenje. Napoliju bodovi nisu potrebni, svakako će biti drugi, a onda se u četvrtom minutu nadoknade dogodilo igranje rukom, a sudija Kifi je pokazao na belu tačku.

Insinje je bio precizan i Kaljari je poražen. A ostao je i sa igračem manje jer je Jonica isključen posle crvenog kartona. Pogledajte sami i procenite...

A delovalo je da je Kaljari na dobrom putu posle gola Leonarda Pavoletija. Jedini klub u karijeri Pavoletija u kom nije postigao gol bio je Napoli. A večeras je u dresu Kaljarija dao gol upravo Napolitancima na stadionu San Paolo i umalo da donese svom timu pobedu. To se nije dogodilo na kraju. Inače, ovo je bio 13. gol u sezoni Pavloletija, a devet je je dao glavom. Samo su četiri ekipe dale više golova glavom od njega samog. Ovoga puta je dao gol nogom, kažu u šali važi se i tako, ali nedovoljno je to bilo. Čak i za bod.

Napolitanci su preokrenuli i došli do tri boda sa kojim su praktično osigurali drugu poziciju, Juventus je predaleko... Možda i nepotrebne kontroverze na utakmici koja nije imala preteran takmičarski značaj.

Jedina sreća za Kaljari je što je taj tim siguran na 12. mestu na tabeli sa 40 osvojenih bodova.