Đirona nije dobro startovala, a danas ima posla sa Rajo Valjekanom
Najskuplja ekipa lige mora bolje

Prošle sezone su Đirona i Rajo Valjekano igrali u Primeri, ali nisu uspeli da se zadrže u društvu najboljih i sada žele da se ekspresno vrate. Nešto bolje je počeo tim iz Madrida, koji je upisao dva remija pa pojedu u prva tri kola. Đirona je ostvarila remi, poraz pa pobedu u prošlom kolu. Prošle sezone je katalonski tim oba puta pobedio, na svom terenu sa 2:1.

Nije to baš dobar početak za Đironu, a karakteristika u prva tri kola je da igra mečeve sa malo golova. Počelo je domaćim remijem sa Hihonom, koji na Montiliviju nije smeo da se dogodi jer su gosti poslednjih pola sata bili sa igračem manje na terenu. Đirona je primila i gol u takvom odnosu snaga i onda je izjednačila u poslednjem minutu preko Borhe. Kod Albasetea su belo-crveni izgubili 1:0 golom primljenim u finišu, a u prošlom kolu konačno slavlje i to golom Kristijana Stuanija, koji nije igrao u prva dva kola. Ima Đirona najskuplju ekipu u Segundi i morala bi bolje nego u prva tri kola.

Bez poraza je Rajo Valjekano u prva tri kola, ali je zato dva puta remizirao. U prvom kolu su Valjekasi remizirali sa Mirandesom na domaćem terenu i to je dobar rezultat jer su već u sedmom minutu ostali bez isključenog Paskvala. Primili su gol, pa onda dva postigli sa igračem manje, da bi onda i gosti dobili crveni karton i uspeli su da  izjednače. Na gostovanju Hihonu je bilo 1:1 i opet su oba tima dobila crveni karton, a u prošlom kolu rano primljeni gol protiv La Korunje, pa onda tri postignuta za prvi trijumf.

ŠPANIJA 2 - 4. KOLO

Santander - Kadiz 1:2 (0:1)

La Korunja - Albasete 0:1 (0:0)
Malaga - Almerija 0:1 (0:1)
Ekstremadura - Numansija 0:0
Fuenlabrada - Ponferadina 1:1 (0:1)
Tenerife - Las Palmas 0:0

12.00: (2,00) Ueska (3,20) Hihon (3,70)
16.00: (2,20) Đirona (3,20) Rajo Valjekano (3,20)