Gol pripisan Vlapu, Anderleht siguran protiv Beverena – 2:0
Možda je i Joveljić dirao loptu (VIDEO)

Ovo već podseća na Anderleht. Tim iz Brisela je u prošlom kolu bio ubedljiv protiv Eupena, a večeras je lako slavio na gostovanju Eupena (2:0). Dovoljno razloga za kraktorjane osmehe u redovima najvećeg belgijskog kluba, pošto su tamo svi svesni daje put ozdravljenja jako dugačak.

Ako ništa drugo Anderleht je pokazao da može rutinski da slavi protiv obejktivno mnogo slabijeg rivala. Nije bilo stresova za navijače gostiju, utakmica je otišla u željenom toku još u desetom minutu. Lako je izigrana odbrana fenjeraša, na kraju je Vlap šutirao, a čini se da je lopta na putu ka mreži zakačila mladog srpskog reprezentativca Dejana Joveljića. Gol je na kraju pripisan Vlapu, mada je dilema ostala.

Na drugi gol se čekalo do 65. minuta. I opet je u gro planu bio Vlap. Odigrao je sjajan dupli pas sa Lokongom i zatim izvršio laganu egzekuciju.

Tačku na meč stavio je Amazu pogotkom iz penala u zaostavnom vremenu.

Anderleht je ovim trijumom stigao na tri boda od plej-of zone.

BELGIJA 1 - 28. KOLO:

Sent Truden - Mehelen 0:3 (0:0)