Možda je bilo do Tudora: Udineze promenio trenera i odmah pobedio

Komentari: 1
Kriza uhvatila Kaljari - 2:1

Možda je zaista sve bilo do trenera. Eto, čim je Udineze prekinuo saradnju sa Igorom Tudorom, već narednog dana je dobio utakmicu! I to posle pet mečeva u nizu bez trijumfa. Na Frijuliju danas je pao Kaljari – 2:1.

Vršioca dužnosti trener preuzeo je danas, na dan utakmice, Luka Goti i posao je odradio savršeno. Jedini je njegov maler što ide prvenstvena pauza, pa je realnije da crno-beli u tom periodu potraže novog šefa struke...

Navijači Udinezea će osim pobede dugo pamtiti gol Rodriga de Paula. Zamenik kapitena je majstorski šutirao kada je zakoračio u šesnaesterac i pogodio kontra ugao pod samu prečku. Golman Kaljarija ništa tu nije mogao da učini, osim da se divi potezu Argentinca. I sve do samog finiša bilo je borbe, šansi, šuteva na gol, ali ne i pogodaka. Da bi onda usledilo 60 sekundi koji nisu bile za one sa slabim srcem. Kaljari je u 84. minutu izjednačio. Uporno su gosti napadali po svojoj desni strani i odatle slali lopte pred gol Udinezea. Takva akcija im je tada upalila, a Žoao Pedro je „ohladio“ domaće navijače.

A, onda nepun minut kasnije – novo vođstvo crno-belih! Seko Fofana je dobio loptu na peterac i nije mu bilo teško da je pošalje pod prečku – 2:1. Do kraja je Kaljari ostao i sa igračem manje na terenu, jer je isključen Pizakane.

Ekipa sa Sardinije je definitivno u krizi. Najveći hit jesenjeg dela prvenstva je u padu forme. Na tri poslednje utakmice Kaljari je osvojio samo jedan bod. Njemu će odmor u prvenstvu dobro da dođe.