Milivojević izbacio Hadersfild iz Premijer lige, Rašford i Marsijal slomili uporni Votford (VIDEO)

Komentari: 24
Srpski reprezentativac sa bele tačke slomio otpor protivnika, dok je konačan rezultat u okršaju sa novopečenim drugoligašem postavio Van Anholt - 2:0

Luka Milivojeć nije imao milosti ni prema Hadersfildu, koji je već danas i zvanično ispao iz Premijer lige zahvaljući pogocima sjajnog srpskog veziste iz jedanaesterca u 77. i Patrika van Anholta u 88. minutu. Milivojeviću je ovo bio ukupno 10. pogodak u sezoni, čime je izjednačio golgeterski učinak iz prošle sezone i ima dovoljno vremena da drugi put uzastopno obori rekord po broju golova u jednoj sezoni - 2:0 (0:0).

Pola posla kod oba pogotka domaćina odradio je sjajni Vilfrid Zaha, koji je pre jedanaesterca srušen u protivničkom kaznenom prostoru, a potom je povukao i kontranapad svog tima i asistirao Van Anholtu kod postavljanja konačnog rezultata.

Sastav Roja Hodžsona je bio bolji protivnik i pre postignutih golova, Zaha je propustio nekoliko dobrih prilika, ali mu se to na kraju vratilo u samoj završnici meča.

Za današnje direktno ispadanje Hadersfilda jeste bio zaslužan Kristal Palas, ali i Barnli i Sautempton, koji su pobedama nad Vulvsima (2:0) i Brajtonom (1:1), otišli na nedostižnih 19 bodova udaljenosti osam kola pre kraja sezone.

Mančester junajted nije blistao protiv Votforda, ali je došao do vrlo važnih bodova u okršaju sa Votfordom, koji je mogao značajno bolje da prođe na Teatru snova - 2:1 (1:0).

Ipak, Crveni đavoli su na vreme dolazili do golova, pa se posle ovog meča zadovoljno šepure na četvrtom mestu Premijer lige. Rašford je u 28. minutu demonstrirao sav svoj kvalitet, dobio je sjajnu loptu od požrtvovanog Luka Šoa, a onda u svom stilu matirao Forstera.

Gosti su imali više od igre u narednih pola sata igre, pokušavali su da dođu do izjenačenja i imali znatno više udaraca ka golu protivnika, ali su izostale one kolosalne prilike pred golom Davida de Hee. Da bodovi ostaju u Mančesteru bilo je jasno u 73. minutu, kada je Marsijal odlično snašao pred golom protivnika i dodavanje Džesija Lingarda iz drugog pokušaja pretvorio u pogodak.

Ono što je uspeo Votford jeste da sam finiš meča učini uzbudljivim. Za to je bio zaslužan odlični Abdulaje Dukure, koji je odlično iskombinovao sa Dinijem i pokazao zbog čega je ove sezone privukao pažnju Liverpula.

Sjajnu formu ovog popodneva potvrdio je i Lester. Ekipa Brendana Rodžersa savladala je Bornmut golovima Morgana i Vardija (2:0), što joj je bilo treće uzastopno slavlje.