Marselju bod, Radonjić imao dve dobre šanse

Komentari: 7
Sasvim dobra predstava srpskog fudbalera koji je uneo energiju u svoj učmali tim

Navikli smo da gledamo Nemanju Radonjića kako ulazi sa klupe u igru i donosi Marselju energiju. Tako je bilo i večeras na gostovanju Olimpija Bordou. Imao je dva dobra pokušaja, nije uspeo da se upiše u strelce, a meč se završio rezultatom 0:0. Bilo je dosta prilika, mogao je lako neko da dođe do tri boda.

Nemanja Radonjić ovoga puta nije našao mesto u prvoj postavi, a očigledno je Andre Viljas Boas procenio da mu je srpski fudbaler korisniji iz uloge džokera. I zato ga je prvog pozvao sa klupe kada je Radonjić ušao umesto Sakaija. Imao je prvo odličnu priliku u 76. minutu kada je izašao pred protivničkog golmana, šutirao je u bliži ugao i iz te kosine nije uspeo do gola.

Pokušao je srpski fudbaler i u 82. minutu, prošao je sa leve strane u sredinu, odlično je probao, ali je opet sjajno odreagovao golman Kostil. Sa ta dva napada bio je najopasniji igrač Marselja gledajuči ceo duel.

U prvom poluvremenu je najviše uzbuđenja bilo u samom finišu. U 37. minutu je sudija Rudi Baget prekinuo igru i konsultovao VAR tehnologiju, ali je samo odmahnuo rukom. Nije bilo ništa od penala za Bordo. Samo par minuta kasnije Pablo je poslao loptu u mrežu, ali sudija Baget je odmah dao znak za VAR. Posle gledanja snimka odlučio je da poništi gol zbog igranja rukom.

U nadoknadi prvog poluvremena je bila još zlatna prilika za Bordo! Remi Udan je dočekao centaršut u šesnaestercu, ali je loše šutirao pa je lopta otišla levo od gola. Fantastičnu šansu Bordo je imao u 74. minutu kada je Bašić opalio iz sve snage i zatresao prečku. Imao je mnogo sreće Marselj u tom momentu. Bila je to najbolja šansa za Žirondince.

Potom je Radonjić probao, ali nije uspeo da donese tri boda Olimpiku. Mogao je Bordo isto do tri boda, ali je u 87. minutu Mandanda sjajno odreagovao.

Čudesno pa ovde nije bilo golova sa obzirom na šanse…

FRANCUSKA 1 - 22. KOLO:

Ren – Nant 3:2 (0:0)