{{ getFormatedDate(match.time/1000,'dddd') }}
{{ match.home }} {{ match.visitor }}
{{ subgame.name }} {{ subgame.value }}

Mandić vodi Zrinjski u drugo kolo, Zelaja isprašio Žalgiris, Voja Stanković sačuvao mrežu (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport.com
Komentari: 1
Nefči se poigravao sa Sperantom
Mandić vodi Zrinjski u drugo kolo, Zelaja isprašio Žalgiris, Voja Stanković sačuvao mrežu (VIDEO)
Zelaja (Apolon)

Pronašao je sebe Staniša Mandić u Mostaru. Nekadašnji srpski zlatni orlić, pa kasnije reprezentativac Crne Gore, dugo je tražio mesto da fudbalski vaskrsne i uspeva to u dresu Zrinjskog. Mandić je otvorio put bosanskom klubu u duelu sa Akademijom Pandev ka drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:0.

Zrinjski je imao lak zadatak u revanšu na svom terenu, jer je prvi meč u Makedoniji dobio sa 3:0. Posle mirnih mreža u prvom poluvremenu revanša, Staniša Mandić je u 50. minutu pogodio za 1:0 i trasirao Mostarcima vrata drugog kola.

A, u toj drugoj rundi Zrinjski će igrati protiv holandskog Utrehta.

Apolon iz Limasola je imao lakši trening u revanšu protiv Kauno Žalgirisa. Prvu utakmicu u Litvaniji dobili su Kiprani sa 2:0, dok su kod kuće razbili rivala sa 4:0.

Junak utakmice bio je napadač Emilio Zelaja, koji je postigao tri gola za Apolon, u čijoj prvoj postavi je bio srpski internacionalac Saša Marković, bivši fudbaler Partizana.

Igraće Apolon u drugom kolu sa boljim iz duela Bran – Šamrok.

Iznenađenje je napravila letonska Liepaja, koja je kao gost pobedila i izbacila Dinamo iz Minska – 2:1.

U prvoj utakmici bilo je 1:1, pa su Belorusi imali u startu pozitivan rezultat, ali je sve krenulo naopako po njih. Spataru je u 10. minutu doveo Liepaju do prednosti i naterao Dinamo u totalnu ofanzivu, koju je kaznio Dodo golom u 70. minutu za 2:0. Domaćin je uspeo samo da u poslednjem minutu dođe do počasnog gola.

Liepaja će u drugoj rundi igrati sa pobednikom dvoboja Norčeping – Sent Patriks.

Nekadašnji štoper Partizana Vojislav Stanković sačuvao je mrežu Nefčija protiv Sperante – 6:0.

Azerbejdžanski tim je prvi meč u Moldaviji dobio sa 3:0, tako da je imao lak posao u revanšu, ali to ga nije sprečilo da do vrha natrpa mrežu Sperante.

Nefčija čeka sada duel sa Arsenalom iz Tule.

Bugarski Levski i rumunski FCSB lagano su prošli do drugog kola kvalifikacija.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE - 1. KOLO (REVANŠ MEČEVI)

Utorak
Banants - Čukarički 0:5 (0:2) /prvi meč 0:3/
KI Klaksvik - Riteriai 0:0 /prvi meč 1:1/
OFK Titograd - CSKA Sofija 0:0   /prvi meč 0:4/

Sreda
Čikura - Fola Eš 2:1 (1:0)  /prvi meč 2:1/

Četvrtak
Tobol  - Ženes Eš  1:1 (1:0) /prvi meč 0:0/
Kajrat - Široki Brijeg  2:1 (0:0) /prvi meč 2:1/
Makedonija ĐP - Alaškert  0:3 (0:1) /prvi meč 1:3/
Teuta – Ventspils  1:0 (0:0) /prvi meč 0:3/
Inter Turku – Brondbi  2:0 (0:0) /prvi meč 1:4/
U. Krajova – Sabail  3:2 (1:0) /prvi meč 3:2/
Levadija – Stjarnan  3:2 (2:1, 1:1) Produžetak u toku /prvi meč 1:2/
RFŠ – Olimpija  0:2 (0:1) /prvi meč 3:2/
RoPS – Aberdin  1:2 (1:1) /prvi meč 1:2/
Dinamo Minsk – Liepaja  1:2 (0:1) /prvi meč 1:1/
Levski – Ružomberok  2:0 (1:0) /prvi meč 2:0/
Apolon Limasol – Kauno Žalgiris  4:0 (2:0) /prvi meč 2:0/
Haugesund – Kliftonvil  5:1 (3:1) /prvi meč 1:0/
Krakovija – Dunajska Streda  1:1 (1:0) produžetak u toku /prvi meč 1:1/
Milsami – FCSB  1:2 (0:2) /prvi meč 0:2/
Nefči – Speranta  6:0 (4:0) /prvi meč 3:0/
Petrokub – AEK Larnaka 0:1 (0:0) /prvi meč 0:1/
Torpedo Kutaisi – Ordabasi  0:2 (0:0) /prvi meč 0:1/
Vaduc – Breidablik  2:1 (0:0) /prvi meč 0:0/
Žalgiris – Honved  1:1 (1:0) /prvi meč 1:3/
Zrinjski – Akademija Pandev  2:0 (0:0) /prvi meč 3:0/

19.30: (13,0) Engordani (7,50) Dinamo Tbilisi (1,15)   /prvi meč 0:6/
19.30: (1,35) Hapoel Ber Ševa (4,80) Lači (7,50)   /prvi meč 1:1/
19.30: (2,05) Progres Niderkorn (3,20) Kork Siti (3,60)   /prvi meč 2:0/
20.00: (2,95) B36 Toršavn (3,25) Krusejders (2,30)   /prvi meč 0:2/
20.00: (1,10) Hajduk Split (9,00) Gzira (16,0)   /prvi meč 2:0/
20.00: (3,70) Hibernijans (3,35) Šahtjor Soligorsk (1,95)   /prvi meč 0:1/
20.00: (1,25) Norčeping (5,50) Sent Patriks (10,0)   /prvi meč 2:0/
20.00: (2,70) Kukeši (3,20) Debrecin (2,50)   /prvi meč 0:3/
20.00: (1,10) MOL Vidi (9,00) Zeta (16,0)   /prvi meč 5:1/
20.00: (2,70) Mura (3,05) Makabi Haifa (2,60)   /prvi meč 0:2/
20.30: (2,30) Škupi (3,25) Pjunik (2,95)   /prvi meč 3:3/
20.30: (2,05) Vitebsk (3,15) KuPS (3,60)   /prvi meč 0:2/
20.45: (13,0) Balimena (7,50) Malme (1,15)   /prvi meč 0:7/
20.45: (1,25) Domžale (5,70) Balzan (9,50)   /prvi meč 4:3/
20.45: (1,18) Budućnost (6,50) Trans Narva (13,0)   /prvi meč 2:0/
20.45: (1,50) Radnički Niš (3,90) Flora (6,25)   /prvi meč 0:2/
20.45: (1,15) Kilmarnok (7,50) Konahs Kvej (13,0)   /prvi meč 2:1/
20.45: (1,02) Rendžers (14,0) Sent Džozefs (35,0)   /prvi meč 4:0/
20.45: (1,60) Spartak Trnava (3,60) Radnik (5,50)   /prvi meč 0:2/
21.00: (5,40) KR Rejkjavik (4,00) Molde (1,55)   /prvi meč 1:7/
21.00: (1,05) Legija (12,0) Evropa FK (22,0)   /prvi meč 0:0/
21.00: (2,70) Šamrok (3,00) Bran (2,65)   /prvi meč 2:2/

*** kvote su podložne promenama

 

 

Najnovije vesti


×