Mančester Siti se šali sa Premijer ligom, ovo je fudbal kojem ne može da se parira (VIDEO)

Komentari: 30
Miriše na još jedan tutanj Gvardiolinog tima do titule

Trinaesta pobeda u 15. kola. Bez poraza. Šesta zaredom. Uz gol-razliku 45:7. I strahovitu dominaciju kakvu nijedna statistika ne može da opiše! Mančester Siti se poigrava sa Premijer ligom i šali se sa protivnicima. Može ponekad da ima naleti slab dan, ali na čak 10 od 13 pobeda su trijumfovali sa više od gola razlike.

Ona prošlogodišnja forma i dominacija se repriziraju. Deluje kao da ih niko neće zaustaviti ni ove sezone. Uz svo poštovanje prema Liverpulu koji se muški nosi. Ali protiv ovakvog Mančester Sitija se u Engleskoj  ne može.

Nova žrtva Gvardioline lake konjice je bio Votford. Gostovanje na Viku, Građani su prešli kao plitak potok. Rezultatski je bilo “samo” 2:1, ali je fudbalski moglo da bude mnogo više. Domaći tim u dobrom delu meča nije moga da pipne loptu.

Gvardiola je napao sa dvojicom Silvi u veznom redu, Marezom i Saneom po krilima i Gabrijelom Žezusom u špicu. To su petorica ofanzivnih fudbalera koje ne bi zaustavile ni mnogo bolje odbrane od Votfordove.  U pojedinim trenucima, Sane i Marez su se spektakularnim potezima i prodorima sprdali sa čuvarima.

Ben Foster je blistao u prvih dvadesetak minuta na golu domaćeg tima, spasavao gol od Sitijevih osica, ali je u 39. minutu bio nemoćan. Leroj Sane ga je savladao. Grudima?! Ne slučajno, već je imao nameru da na taj način zaztrese mreže.

Imao je i Votford jednu dobru šansu u prvih pola sata ali je Ederson zaustavio Dinija. A tek što je krenulo drugo poluvreme, Siti je rešio pitanje pobednika. Fantastična akcija! Gosti su sakrili loptu, izmenili nekoliko munjevitih pasova, a Marez je samo završio prelepu akciju. Za udžebnike.

Nastavio je Siti da dominira i da stvara šansu, ali se i ispromašivao. I mogao je da za to bude nepravedno kažnjen na kraju.

Greška Delfa i snalažljivost Dukurea su doneli gol Votfordu u 85. minutu kojem su uneli neizesnost u finiš utakmice. Pokušali su domaći stihijskim napadima da unesu paniku u redove Sitija, krenuli na sve ili ništa, ali je ulazak Laporta stabilizovao Sitijevu odbranu i tri boda su ipak zasluženo otputovala za Mančester.

Ne računajući tih poslednjih nekoliko minuta, Siti je odirgao simultanku. Fudbal koji su večeras igrali Građani je nešto što je izand standarda Premijer lige i za šta niko od rivala trenutno nema odgovor.

Videćemo da li će ga narednog vikenda imati Čelsi. Ako ni Sarijev fudbal na Stamford Bridžu ne bude mogao da parira Gvardiolinom orkestru, onda su stvari jasnije. Biće to još jedna dosadna sezona u Premijer ligi. Makar što se tiče trke za titulu. Kao i u većini prethodnih sezona…