Maksi Gomez gura Valensiju ka vrhu, reflektori ohladili Alaves (VIDEO)

Komentari: 2
Baski imali svoja tri minuta, ali ih nisu iskoristili
Maksi Gomez

Osmo kolo već, a tek prvi put ove sezone Valensija je uspela da upiše i dve uzastopne pobede u prvenstvu za početak uspona ka vrhu na tabeli Primere. Slepim miševima je objektivno tamo negde i mesto, ali se ekipa pošteno muči sa igrama, pa ni protiv Alavesa nije bilo lako. Na kraju ipak 1:0 za radost domaćih navijača, mada nije ona nije zaustavila apele nezadovoljne publike da Piter Lim proda klub.

Lim je dakle i dalje dežurni krivac, a večerašnji junak je Maksi Gomez, letnja akvizicija iz Selte. Četvrti gol korpulentnog Urugvajca u Primeri ove sezone, spretan je bio posla Rodrigovog pasa i Valensija je već u 27. minutu postigla gol koji je umnogome odredio dalji tok meča.

Ostanak bodova na Mestalji u finišu meča je pečatirao Dani Pareho “panjekom“ sa penala u 83. minutu. Prilično hladnokrvno od momka koji je pre samo četiri dana promašio jedanaesterac u sudaru sa Ajaksom u Ligi šampiona.

Alaves je svoje šanse propustio još ranije. U razmaku od 52. do 55. minuta imao je tri zicera za izjednačenje, jednom ja odlično regovao Jasper Silesen, Lukas Perez i Hoselu su bili neprecizni. Taj nalet Alavesa je ipak kratko trajao, možda i zbog toga što su se odmah posle te tri šanse pogasilio reflektori na Mestalji, pa je utakmica na kratko prekinuta. Dovoljno da se gosti ohlade, a domaćini saberu i mirno privedu utakmicu kraju.

Pogodak Lukasa Pereza u 89. minutu ništa tu značajno nije promenio.