Majnc nije izdržao s igračem manje, ali je Fortuna ostala na istoj distanci (VIDEO)

Klub sa zapada Nemačke i dalje drži poslednje mesto u eliti...

Fudbaleri Majnca nisu uspeli da izdrže sve nalete Fortune, ali od dva zla uspeli su da se provuku s onim manjim – razlika između dva tima ostala je ista. Majnc i Fortuna su na kraju uzeli po bod, tako da je domaćin s Opel Arene ostao na četiri boda razmaka i drži to poslednje mesto za siguran opstanak u nemačkoj fudbalskoj eliti, dok je tim iz Dizeldorfa na poziciji koja vodi u baraž – 1:1 (0:0).

Malo je falilo Majncu da obezbedi važna tri boda i napravi veliki iskorak napred ka opstanku. Žan Filip Mateta poslao je neposredno po isteku prvog časa igre sjajnu dugu loptu koju je ispratio Levin Oztunali i glavom pogodio praznu mrežu.

Međutim, onda je u 77. minutu dogodio detalj koji je odlučio sudbinu domaćina – Mateta je laktom udario protivnika i zaradio drugi žuti karton, što je Fortunu opredelilo da krene još ofanzivnije ka golu i ubrzo se trud isplatio. Pet minuta pre kraja susreta Kena Karaman je uz malo sreće zatresao mrežu, pošto je dobio veliki poklon od rezervnog golmana Florijana Milera koji je na poluvremenu odmenio povređenog Robina Centnera...