Lud meč u Sočiju i dva evrogola za preokret CSKA (VIDEO)

Komentari: 1
Obljakov, pa Šalov i tri boda idu u Moskvu
Fjodor Šalov

Trebalo je da bude rutinska šetnja do bodova, ali Soči se pokazao kao tvrđi orah no što se očekivalo. Fenjeraš ruskog prvenstva propisno je namučio CSKA, ali su Armejci ipak uspeli da posle evrogolova mladog Ivana Obljakova i već iskusnog Fjodora Šalova stignu do preokreta i pobede od 3:2.

Morali su gosti dobrano da se preznoje ne bi li stigli do pobede, pošto smo u prvom poluvremenu gledali prilično šizofren meč sa mnoštvom grešaka koje su uostalom i uzrokovale prva tri gola na meču. Ne znamo šta je tačno na poluvremenu rekao trener Viktor Gonačerenko, ali očigledno je upalilo, pa su Armejci u nastavku zaigrali mnogo mirnije i to je na kraju dalo rezultat.

A vala je i trebalo, jer dve ovakve lepotice ne zaslužuju ništa manje. Prvo lepo plasiran udarac 21-godišnjeg Obljakova za 2:2 u 52. minutu, a samo tri minuta i njegova asistencija za Šalova i volej u stilu Denisa Bergkampa.

Dovoljno da CSKA prekine niz od četiri utakmice bez pobede, ali Zenit je i dalje daleko. Čak šest stepenika ispred sa igrom koja uliva mnogo više optimizma no partije Armejaca.

Pomenućemo samo još i da je Dušan Lagator, dojučerašnji igrač Čukaričkog, odigrao svih 90 minuta za Soči, dok je Ivan Miladinović, bivši štoper Jagodine i Radničkog u igru ušao u 79. minutu.

RUSIJA 1 - 16. kolo

Ahmat - Ural 0:0

Rubin - Dinamo Moskva 0:1 (0:1)