Lud meč na Bosforu: Dva penala, dve prečke, Staridžev ples i gol u 96. za pravednih 2:2 (VIDEO)

Komentari: 1
Trabzon i Bašakšehir podelili plen

Bešiktaš i Galatasaraj su odigrali pravi derbi, ali Istanbul Bašakšehir u Trabzon su se svojski potrudili da im pomute slavu odigravši fenomenalan meč za kraj devetog kola Super liga – 2:2 na Bosforu u meču u kome smo videli dva penala, dve prečke, preokret i na kraju izjednačujući gol u šestom minutu sudijske nadoknade!

Strelac je bio Aleksandar Serlot nakon što je golman Bašakšehira Fehmi Gunok pogrešno procenio putanju lopte posle kornera sa desne strane i time urušio sve dobro što je uradio pre toga, a uradio je mnogo i samo u prvom poluvremenu sa tri sjajne parade sprečio goste da dođu do prednosti. U tom 96. minutu je ipak prešao put od junaka do tragičara.

Čini se ipak da je ovih 2:2 na kraju i najpravedniji rezultat, jer iako se Trabzon ispromašivao u prvom poluvremenu i Bašakšehir je dva puta pogađao okvir protivničkog gola, a na kraju su ga sekundi delili od pobede koja bi ga uzdigla na drugo mesto na tabeli.

Pre toga je Danijel Staridž doveo Trabzon u vođstvo nakon što je prekaljeni Martin Škrtel nehotice igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Englez mu nije opristio, pa je osvajač evropske titule sa Liverpulom mogao da počne svoj karakteristični ples koji je gostujuće navijače bacio u trans.

Žurka ipak nije dugo potrajala, samo šest minuta kasnije je i Edin Višća bio precizan sa kreča – golman Ugurdžan Čakir je oborio Enca Krivelija i da nije poslednje promene pravila verovatno bi bio i isključen s meča - da bi se u 78. minutu Škrtel iskupio za ranije skrivljeni jedanaesterac i u gužvi nakon kornera pogodio za preokret.

Avaj, za pobedu nije bilo dosta, pa Bašakšehir - u čijem sastavu ni ovog puta nije bilo Miloša Jojića, čak ni na klupi – i dalje gleda u Trabzonova leđa.

TURSKA 1 - 9. KOLO

Rizespor - Ankaraguču 2:0 (1:0)