Loše vesti za zvezdaše... Glupi penali u Poljskoj i Rumuniji pokvarili kalkulacije za Evropu (VIDEO)

Komentari: 18
Posle dobre subote, loša nedelja

Crvena zvezda je potvrdila svoju titulu u Srbiji i sada može da prati rasplet nacionalnih šampionata širom Evrope od kojih joj zavisiti da li će za drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona (pod uslovom da prođe prvo u kojem će biti favorit) biti nosilac na žrebu.

Podsetimo, da bi Crvena zvezda bila nosilac u drugom kolu, potrebno je da u dva od tri prvenstva (Rumunija, Poljska, Bugarska) šampioni ne budu klubovi sa jačim koeficijentom od nje (FSCB, Legija i Ludogorec). Danas iz Polsjke i Rumunije nisu stigle dobre vesti posle dobrih jučerašnih kada je Legija poražena od Pjasta, a CSKA iskoristio kiks Ludogoreca.

Lehija iz Gdanjska je propustila veliku šansu da iskoristi kiks Legije i da opet preuzme prvo mesto na tabeli tri kola pre kraja. Krakovija je kao domaćin savladala Lehiju 2:0 i ostvarila bitnu pobedu u borbi za četvrto mesto koje donosi Evropu.

Očigledno umorna od iscrpljujućeg finala Kupa tokom nedelje, Lehija je pružila danas jako lošu partiju u Krakovu. Domaći tim je bio bolji u većem delu meča i zasluženo poveo iz penala u 74. minutu. Doduše, iz potpuno glupog penala koji je bespotrebno skrivio Nunješ kada je srušio Helika. Hanka je bio siguran sa 11 metara.

Kada su gosti krenuli napred, sevnula je kontra koju je zahvaljujući jako lošoj odbrani Lehije golom za 2:0 krunisao Dimun.

Legija je ostala na prvom mestu, dva od tri meča do kraja igra na svom terenu i favorit je za titulu. Što Crvenoj zvezdi ne odgovara...

Na dva kola do kraja u Rumuniji, FCSB je zadržao nade za titulu pošto je pobedio u derbiju protiv Univerzitatee u Krajovi sa 2:0. Da tim iz Bukurešta večeras nije slavio u Krajovi, Kluž bi mogao da spremi šampanjac i da sutra protiv Astre proslavi titulu. Ovako, još nije gotovo jer Kluž do kraja dočekuje Univerzitateu i gostuje u Bukureštu najvećem rivalu u poslednjem kolu.

FCSB je uz mnogo sreće dobio današnji derbi u Krajovi. Domaći tim je bio bolji, a onda je Donkor napravio glup penal nad Komanom u 30. minutu i omogućio Tanaseu da dovede goste u vođstvo.

Imala je Univerzitatea u nastavku šanse za izjednačenje, promašila ih je i kažnjena je u 96. minutu kada je Denis Man postavio konačlnih 0:2.

Za Zvezdine evropske kalkulacije ostaje nada da će CSKA u Bugarskoj uspeti da preotme prvo mesto od Ludogoreca, a da će Kluž sutra pobediti Astru i doći nadomak titule. To bi bilo dovoljno s obzirom da je Legija jako blizu titule u Poljskoj.