Moskovljani posle Leverkuzena savladali i Orenburg
Lokomotiva tutnji gostujućim prugama (VIDEO)

Zahuktala se Lokomotiva. Nije lane izdržala trku sa Zenitom, ali je početkom ove sezone dala navijačima dovoljno argumenata da veruju u povoljni ishod prvenstva i povratak naslova najboljeg tima Rusije. Moskovljani su prilično lako saladali Orenburg u gostima i posle uvodnog susreta desetog kola Premijer lige izbili na deobu drugog mesta, sa Krasnodarom (večeras gostuje CSKA) i Rostovim.

Tim Jurija Sjomina ostao je u dobrom ritmu i posle gostovanja u Leverkuzenu, pokazavši da je u stanju da jednako kvalitetno igra dva zahtevna takmičenja. Četiri dana, dva gostovanja, dve pobede za apsolutno zadovoljstvo u taboru Lokosa. Još efikasnije nego u Nemačkoj - 3:2 nad ekipom koja je pre ove runde imala dva vezana slavlja.

Da Lokomotiva odlično vozi van svog stadiona videlo se još na mečevima sa Samarom, Dinamom, Sočijem (pobede), Krasnodarom (remi), a potvrđeno je u sedmicu u kojoj je posle Baj arene osvojen i Gazovik stadion. Samo što je počeo meč gosti su stavili do znanja da ih zanimaju tri boda, Poljak Krihovjak je probio po desnoj strani, centrirao u peterac, a Dmitrij Brainov posle Leverkuzenove zatresao i mrežu Orenburga.

Snažan početak imali su Lokosi i u drugom delu. Oboren je Žoao Mario u kaznenom prostoru, a jedanaesterac u gol pretvorio Fjodor Smolov. Nadu Orenburgu dao je Šveđanin hrvatskog porekla, Filip Roigć (takođe glavom), međutim, ugasio ju je rezervista Eder dva minuta pre kraja, iako je u nadoknadi Kulišev pogoido za konačnih 2:3.

Za domaćina su po 90 minuta na terenu proveli Srbi – napadač Đorđe Despotović i štoper Uroš Radaković – dok je Crnogorac Luka Đorđević presedeo ceo meč na klupi za rezerve Lokomotive.