Lokomotiva škripala u krivini, ali zadržala prvu poziciju (VIDEO)

Penal Mirančuka rešio utakmicu - 2:1

Nije Lokomotiva blistala, ali je odradila posao, stigla do tri boda, iako je malo "škripala u krivini". Loko je dočekao Arsenal iz Tule i na kraju slavio sa 2:1 (2:1). Nije to bila neka ubedljiva igra, ali jeste dovoljno dobra za nova tri boda.

Sve je počelo odlično po Lokomotivu jer je Eder na asistenciju Smolova odmah doveo domaćina u prednost u 9. minutu utakmice.

Delovalo je da je to više nego dovoljno da Lokomotiva zaigra laganije, ali je domaćin zaigrao previše opušteno i kažnjen je samo dva minuta kasnije. Strelac za Arsenal bio je Kangva.

Sve do nadoknade vremena u prvom poluvremenu delovalo je da će se ne odmor sa nerešenim rezultatom, a onda se dogodio penal. Izveo ga je Mirančuk i bio precizan za 2:1.

Na kraju se ispostavilo da je to bio jedini gol na meču.

Lokomotiva sa ova tri osvojena boda i dalje drži prvu poziciju sa 26 bodova, s tim što je deli sa Zenitom koji ima isti skor, dok je CSKA na bod manje, ali i sa utakmicom manje.

Krasnodar ima takođe utakmicu manje i 23 boda. Velika gužva na vrhu tabele ruskog prvenstva.

RUSIJA 1 - 12. KOLO

Ufa - Ahmat 0:1 (0:1)