Junak Maks Korne

Treća pobeda Liona van svog stadiona ove sezone i skok na četvrtu poziciju. Barem do večeras, kada se igra najkveći broj utakmica 15. kola francuske Lige 1. Lavovi su kao gosti tukli Strazbur rezultatom 2:1, a sve posle preokreta.

U dosta izjednačenom meču prevagu je odneo 23-godišnji vezista Liona Maks Korne, aistent i strelac za gostujući tim.

Strazburg je do prednosti došao u 22. minutu pogotkom Jusufa Fofane. Lepo ga je proigrao Ažork i usledila je rutinska realizacija. Lion je imao dosta sreće da izjednači u finišu prvog poluvremena. Ti golovi umeju da ubioju psihu rivala. Maks Korne je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, brzo i lako se namestio, pa odapeo precizan udarac u desni donji ugao golmana domaćeg sastava.

Korne je bio kreator preokreta. Na njegov pas u 75. minutu Ren Adelaid je odregovao odlično i sm,estio loptu iza leđa Selsa za konačnih 1:2.

Povremeni srpski reprezentativac Stefan Mitrović odigrao je svih 90 minuta za Strazbur.

FRANCUSKA 1 - 15. KOLO

Marselj - Brest 2:1 (0:0)