Depaj i Terije se pobrinuli za prekid crne serije
Lion na brzinu izudarao Anže (VIDEO)
Mamfis Depaj

Uspeo je Lion na otvaranju 33. kola Lige 1 da zaustavi crnu seriju od dva vezana poraza koja mu je čak ugrozila i to treće mesto, kad već sjajni Lil deluje nedostižno. Ali, večeras su izabranici trenera Bruna Ženezija odigrali maksimalno skoncentrisano i zahvaljujući sjajnim kontrama porazili Anže sa 2:1 pred svojom zadovoljnom publikom.

Lion je na turbo pogon rešio ovu utakmicu, a već posle 14 minuta igre, a Memfis Depaj je kao formula projurio kroz odbranu gostiju i bez po muke matirao iskusnog golmana Butela za 1:0. Propustio je Holanđanin još jednu dobru priliku da poveća vođstvo na isteku pola časa igre, ali je zato Martin Terije uspeo u 39. minutu da pobegne gostima i povisi prednost Liona na 2:0.

Zanimljivo, obojici je asistirao večeras odlični Husem Auar koji je odigrao odličan meč pred očima skauta velikih klubova koji su ga gledali.

Generalno, dominirao je Lion na ovoj utakmici, a u drugom poluvremenu se i opustio malo što je Anže iskoristio da zakomplikuje utakmicu u završnici.

Nisu domaći fudbaleri iskoristili nekoliko šansi, ispormašivali su se Depaj, Korne i Auar, a kazna je stigla u 85. minutu kada je posle napada gostiju Lukas Trusar pogodio sopstvenu mrežu za konačnih 2:1. Kiks koji ipak nije uticao na konačni ishod ove utakmice.

FRANCUSKA 1 - 33. kolo

Dižon - Ren 3:2 (1:0)