Bešiktaš će sigurno igrati Evropu, a postoje i šanse, doduše ne tako velike, da nastupi i u kvalifikacijama za najelitnije takmičenje
Liga šampiona - da li je realno?

Kakva muka, ali i kakva sreća za Bašakšehir. Ekipa Abdulaha Avdžija konačno je prekinula užasan niz rezultata i došla do pobede kojom je sačuvala nadu za osvajanje šampionske titule. Domaćin se silno istrošio na putu do prvog slavlja još od početka aprila, ali je uspeo da preokrene rezultat u drugom polvremenu i stigne do dragocenih bodova protiv Ankaragučua (2:1).

Ruku na srce, imao je i Galatasaraj sreće na protiv Rizea. Prvo penal u 38. minutu pri vođstvu od 1:0, dobio je Rize i crveni karton u 74. minutu pri rezultatu 1:1, dobio je Galatasaraj još jedan penal u 90. minutu za 2:2, i na kraju je uspeo da preokrene čak u 97. golom Dijanja za 3:2 i očuvanje nade za titulu. Dodajmo i da je nadoknada vremena bila 12 minuta...

Tekuće 32. kolo zatvaraju Bešiktaš i Alanja.

Bešiktaš je u nedavnom derbiju protiv Galate prekinuo trijumfalni niz. Ipak, mesto u Evropi ne može da izmakne timu Adema Ljajića. Alanja nema nikakav takmičarski motiv. To je tim koji je samo jednom poražen u poslednjih šest utakmica. U prvom delu prvenstva ova dva tima su remizirala u međusobnom okršaju (0:0).

Titula će ostati Bešiktašov san, ali ako slavi u sva tri preostala susreta uz malo sreće mogao bi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a to je ozbiljan motiv. Alanja jeste visoko pozicionirana, ali nema kvalitet da mu zapreti. Možda da keca uparite sa 2+?

Što se tiče kadrovske situacije, u redovima Bešiktaša nema povređenih Garija Medela i Gokana Gonula, a kod gostiju vezisti Ajzak Saki (povreda) i Čejhun Gulselam (suspenzija).

TURSKA 1 - 32. KOLO

Antalija - Bursa 0:1 (0:1)