Brazilac na pet mečeva u decembru postigao pet golova
Leonardo u novom klubu nastavlja po starom (VIDEO)

Otišao je iz Al Vahde, obukao dres Šababa iz Dubaija, ali to ništa nije poremetilo u „bioritmu“ Leonarda Souze. Nekadašnji fudbaler Partizana i u novom klubu nastavlja po starom – da trese mreže rivala.

Na osam odigranih mečeva u ligi, Brazilac je postigao pet golova, uz dve asistencije, a večeras se upisao i u Prezidents kupu. Šabab je na neutralnom terenu igrao protiv Al Nasra i slavio je 2:1, čime se plasirao u četvrtfinale.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0:0, a u drugom je Leonardo u 54. minutu golom iz slobodnog udarca preko zida – sličan jedan je postigao i na derbiju na Marakani – doveo Šabab do vođstva. Četiri minuta kasnije bilo je 2:0 za Šabab, da bi do kraja Alvaro Negredo smanjio na 2:1 i ublažio poraz svog tima.

Šabab je u decembru odigrao pet mečeva, što u ligi, što u Kupu, a Leonardo je postigao po gol na svakoj od tih utakmica!