Treći uzastopni trijumf Vukova
Leće pogurao SPAL ka ambisu

Šanse SPAL-a da ostane u Seriji A i za narednu sezonu iz kola u kolo kopne. Nakon 24. runde su se dodatno smanjile. U direktnom obračunu dve ekipe koje se bore za goli život Leće je na svom terenu uzeo tri velika boda – 2:1.

U velikoj su formi Vukovi. Ovo im je treća uzastopna pobeda. Posle Torina (4:0) i Napolija (3:2) sada su uzeli meru i timu koji je ispod njih na tabeli. Mnogo lakše se diše sada na Komunaleu.

Ponovo je blistao na terenu Marko Mankozu. Vezista koji je postigao spektakularan gol iz slobodnjaka protiv Napolija, upisao se u strelce i danas protiv SPAL-a. Petanja je na startu drugog poluvremena vratio neizvesnost u utakmicu, da bi Majer u 66. minutu pogodio za 2:1, za pobedu Lećea.

Veliki pritisak gostiju iz Ferare do kraja meča nije doneo rezultat, bodovi su ostali crveno-žutima.

ITALIJA 1 - 24. KOLO:

Leće – SPAL  2:1 (1:0)