Lacio ostao u trci za Evropu, Pavoleti opet glavom (VIDEO)

Komentari: 2
Rimljani dobili na Sardiniji 2:1

Posle poraza od Milana prošle nedelje Lacio je izgubio šanse da se nađe u Ligi šampiona, ali Rimljani se i dalje bore za izlazak u Evropu. Večerašnja pobeda na Sardiniji protiv Kaljarija (2:1) podigla ih je na sedmo mesto. Sa te pozicije takođe se može u Ligu Evrope, ali samo pod uslovom da Atalanta završi u TOP 4 i da osvoji Kup. Naravno, Lacio šansu ima i preko pomenutog takmičenja, jer u finalu igra baš protiv Atalante...

Za Kaljari današnji meč nije imao rezultatski značaj, opstanak je faktički obezbeđen, pa su Rimljani bili vidno agilniji. Domaćin je bio ravnopravan u većem delu susreta, barem statistički gledano, no nedostajao im je taj bolji voljni momenat kako bi izbegli poraz.

Prvi gol Lacio je postigao posle duge akcije i kruženja oko šesnaesterca Kaljarija. Luis Alberto na kraju je završio udarcem taj napad, a asistirao mu je lepo Adam Marušić, crnogorski reprezentativac. Igrao se 31. minut.

Nebeskoplavi su tri boda obezbedili početkom drugog poluvremena. Ponovo je u centru pažnje bio Španac Luis Alberto, samo što je ovoga puta on asistirao. Sjajan pas za Karlosa Hoakina Koreu, lep beg i udarac iskosa koji je završio u maloj mreži. Izuzetna preciznost...

Kaljari se trgnuo posle drugog primljenog gola, no tada je već bilo kasno. Do počasnog pogotka domaći su došli preko Leonarda Pavoletija u sudijskoj nadoknadi. Kako? Pa kako bi Pavoleti nego glavom?!  Centrirao je Kastro, a nekadašnji napadač Napolija kako samo on ume reagovao na desetak metara od gola i smestio loptu u mrežu...

Njegov 14 pogodak u sezoni i 10 glavom. U Seriji A ukupno 50.

Čestitke za majstoriju i naravno za lep jubilej.