Krasnodar uništio Lokomotivu, a kući odneo samo bod (VIDEO)

Komentari: 1
Veliki broj promašenih šansi gostujuće ekipe

Sjajno je odigrao Krasnodar na gostovanju Lokomotivi iz Moskve, ali se kući ipak vraća sa jednim osvojenim bodom. Ovim rezultatom najzadovoljnija je ekipa Zenita, koja se sada polako, ali sigurno ističe kao glavni kandidat za podizanje trofeja na kraju sezone, pošto posle ovog kola Moskovljanima beži pet poena - 1:1 (1:1).

Veoma otvoreno se igralo od samog početka. Već u sedmom minutu, Ari je uspeo da smesti loptu iza protivničkog golmana, ali je ovaj gol poništen zbog očigledne ofsajd pozicije. Samo šest minuta kasnije do pogotka je mogao i Markus Berg, ali je fudbaler Krasnodara šutao visoko iznad gola.

Potpuna ofanziva na gol Lokomotive nastavljena je i u smiraj drugog poluvremena. U 33. minutu, Ruslan Kambolov je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Lokomotive iz Moskve, Giljerme, sjajno odbranio šut. To kao da su bili trenuci kada je utakmica krenula da ide na vodenicu domaćih.

U 42. minutu, Aleksej Mirančuk je šutirao iz slobodnjaka, ali je pogodio prečku. Međutim, Gregorž Kričovijak se našao na pravom mestu, pokupio je odbitak i uspeo je da savlada golmana Krasnodara za veliko slavlje u Moskvi.

No, ono je potrajalo nepunih pet minuta. Igrao se drugi minut nadoknade kada je Sulejmanov sjajno centrirao i dodao loptu do Berga koji se nalazio na petercu. Šveđanin je uklizao i uspeo da izjednači, te tako dovede meč u potpuni egal pred drugih 45 minuta.

Objektivno gledano, Krasnodar je bio znatno bolji rival i u nastavku utakmice. Mogli su gosti već u 47. minutu da povedu preko Vljene, ali je Giljerme ponovo bio na visi zadatka. Nekih 15 minuta kasnije u odličnoj šansi se našao i Markus Berg, ali je šutirao pored desne stative. Krasnodar je i u 68. minutu imao priliku da dođe do gola preko Arija, ali je i ovaj pucao desno pored gola.

Kada se već činilo da će ostatak meča proteći bez nekih većih šansi, usledio je 88. minut kada je na scenu stupilo korišćenje VAR tehnologije. Sudija Vladimir Bezbrodov želeo je da proveri da li je bilo elemenata za penal za ekipu Lokomotive, ali je nakon nekoliko minuta ipak presudio da se igra nastavi. Do kraja, nije bilo većih šansi, pa su dva tima ipak odnela po bod sa ovog susreta.

RUSIJA 1 - 16. KOLO

Ahmat - Ural 0:0

Rubin - Dinamo Moskva 0:1 (0:1)