PROLETER (4-2-3-1): Petrić - Tanasin, Andrejević, Lukaševič, Kovačević - Pejić (od 57. Balabanović), B. Jovanović - Čolović, Marjanović, Novaković (od 66. Rušević) - Babić (od 61. Radinović). Klupa: Elesin, Balabanović, Radinović, Pantić, Šćepanović, Jovanović, Rušević.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Miletić, Vujačić, S. Pavlović, Brežančić - Šćekić, Zdjelar - Tošić (od 63. Marković), Natho, Stevanović (od 84. Ivanović) - Sadik (od 75. Asano). Klupa: Stevanović, Asano, Ivanović, Ostojić, Gigić, Marković, Urošević.

Vesti uživo

22:19

KRAJ UTAKMICE!

Partizan je slavio nad Proleterom u Novom Sadu sa 3:0. Detaljniji izveštaj sa ovog meča pročitajte OVDE.

22:13

84. minut

Poslednja u Partizanu, umesto Filipa Stevanovića na terenu je Đorđe Ivanović.

22:07

78. minut - gol, gol, gol! Prvenac Markovića

Još jedna majstorska asistencija Natha i rutinska realizacija Lazara Markovića. Pogodak na ponovnom debiju za bivšeg napadača Liverpula i oduševljenje Grobara u Novom Sadu.

22:04

75. minut

Sadik izlazi iz igre, umesto njega do kraja utakmice u špicu će igrati Takuma Asano.

22:02

73. minut - gol, gol, gol! Sadik stavlja tačku

Lep gol Nigerijca. Sjajno ga je proigrao Natho, a Sadik majstorski pogodio ćošak gola Proletera. Izgleda da je ovim golom stavljena tačka na ovaj meč.

21:59

70. minut

Dobra šansa za Lazara Markovića, Natho mu je dodao loptu u izglednoj poziciji, ali je napadač crno-belih traljavo šutirao pored gola.

21:52

63. minut

Lazar Marković ponovo u dresu Partizana. Zoran Tošić mu je ustupio mesto u poslednjih pola sata. Ovacijama sa tribina je dočekan Markec koji ponovo debituje za crno-bele posle povratka iz inostranstva.

21:48

59. minut

Velika šansa za Umara Sadika i stativa. Sjajno ga je proigrao mladi Filip Stevbanović, napadač iz Nigerije se našao naspram golmana Proletera, mrsio, driblao i na kraju pogodio stativu.

21:45

56 minut - Gol, gol, gol! Vodi Partizan na Karađorđu

Strelac je Zoran Tošić... Lukav udarac Bambija sa ivice šesnaesterca u donji levi ugao protivničkog gola. Četvrti pogodak Tošića ove sezone uz tri asistencije na 11 utakmica za vođstvo crno-belih.

21:44

55. minut

Dobar pokušaj crno-belih. Zoran Tošić je izveo korner, a Strahinja Pavlović šutirao preko gola glavom.

21:41

52. minut

Oslobodio se Proleter startnog prisitska crno-belih, pokušava da uspori ritam i uvede goste u nervozu. Za sada bez opasnih naleta...

21:36

47. minut

"Penal za Zvezdu, hoćemo penal za Zvezdu", odzvanja stadionom Vojvodine u ovom trenutku. Jasna aluzija na meč crveno-belih sa Inđijom. Na terenu Partizan pokušava da organizuje ozbiljan napad.

21:34

46. minut

Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu. Izmena nije bilo.

21:18

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završeno je prvo poluvreme. Nema golova, Partizan je bio bolji, imao je nekoliko dobrih šansi, ali mreža Proletera se nije zatresla.

21:15

45. minut

Kratak je Šćekić. Još jedan majstorski pas Natha u prazan prostor, da je Šćekić prihvatio tu loptu bio bi sam ispred golmana Petrića, ali bio je kratak za pola koraka.

21:12

41. minut

Period bez uzbuđenja na obe strane. Partizan drži loptu, traži rupu u odbrani Proletera kroz koju bi mogao do gola...

21:06

36. minut

Prvi put je pripretio Proleter, centaršut iz slobodnog udarca, Novaković je probao da skrene loptu, koja je na kraju završila u rukama Stojkovića.

21:01

31. minut

Ponovo gužva pred golom Proletera posle prekida, na kraju je napucan Pavlović i lopta je otišla u gol-aut.

20:57

Prekid

Sudija Nikolić je privremeno prekinuo utakmicu zbog uvredljivog skandiranja od strane navijača Partizana.

20:55

Šćekić!

24. minut: "Uspeo" je Aleksandar Šćekić da sa metra od gola Proletera prebaci loptu preko prečke! Napravio mu je šansu Pavlović, koji mu je glavom spustio loptu, ali se visoki vezista Partizana baš obrukao.

20:53

23. minut

Udarac Sadika sa ivice šesnaesterca, izblokiran je i Partizan je dobio korner.
Šćekić je šutirao glavom, zagalamili su igrači Partizana, zatražili su penal zato što je lopta pogodila u ruku jednog igrača Proletera, ali sudija Nikolić je pokazao da je samo korner.

20:53

22. minut

Dobar pokušaj Stevanovića sa 20-ak metara, golmanu Petriću je čak lopta ispala iz ruku prilikom odbrane, a onda je uspeo, iz drugog pokušaja, da je ukroti.

20:50

20. minut

Još jedna sjajna ideja Bibrasa Natha, probao je iz prve da otvori šansu Filipu Stevanoviću, međutim, lopta je bila malo jača, pa je mladi krilni napadač nije stigao.

20:47

ZICER!

17. minut: Kakva šansa za Nemanju Miletića! Fantastično ga je "snimio" i proigrao Bibras Natho, bio je potpuno sam ispred golmana bek Partizana, ali je šutirao pored stative i uhvatio se za glavu u očaju!

20:42

11. minut

Partizan drži loptu, ima dosta veći posed, ali za sada nije opasan po gol. Proleter je probao sa dve kontre, koje su presečene.

20:38

8. minut

Na zanimljiv način je Miletić pokušao da proigra Tošića ispred šesnaesterca Proletera, ali bila je prejaka lopta i završila je u rukama golmana domaćih.

20:36

5. minut

Oboren je Sadik na 22-23 metra od gola Proletera, skroz desno. Tošić je centrirao u šesnaesterac domaćih, ali nije bilo opasnosti po gol.

20:30

POČELO JE!

Utakmica u Novom Sadu je počela!

20:28

Proleter i Partizan su do sada igrali šest puta u istoriji i svih šest mečeva dobili su crno-beli, sa ukupnom gol-razlikom 15:2.

20:26

AZ

Fudbaleri Partizana igraće u četvrtak protiv AZ Alkmara u 1. kolu grupne faze Lige Evrope. Holandski tim je malopre završio meč sa Spartom iz Roterdama, koju je demolirao sa 5:1. Kratki izveštaj o tom meču možete pogledati na sledećem linku.

19:49

Nema u sastavu Partizana povređenog Sejdube Sume, dok je poštedu dobio Bojan Ostojić, koji je na klupi. Među 18 se vratio Đorđe Ivanović.

19:35

Marković na klupi

Poslednje pojačanje Partizana u letnjem prelaznom roku, Lazar Marković, na klupi je i postoji mogućnost da uđe u igru, ako bude potrebno.

19:35

Pozdrav!

Dobro veče svim posetiocima portala MOZZART Sport, pratićemo zajedno tok utakmice Proleter - Partizan u Novom Sadu.