Žuti kartoni: Jevremović, Piščević, Pavišić (Javor), Sadik (Partizan)

Javor: Lazović - Cuckić (od 77. Cvetković), Kolaković, Pavišić (od 87. Milošević), Amanović, Jevremović - Piščević - Petković, Dolmagić, Sević - Krnić (od 80. Jovanović). Klupa: Poledica, Đerić, Maričić, Milošević, Zvekanov, Jovanović, Cvetković.

Partizan: Stojković - Miletić, Vujačić (od 90. Dinga), Ostojić, Brežančić - Šćekić, Zdjelar - Marković, Suma, F. Stevanović (od 62. Lutovac) - Sadik (od 46. Gigić). Klupa: N. Stevanović, Dinga, Šehović, Lakčević, L. Pavlović, Lutovac, Gigić.

*** KLAĐENJE UŽIVO ***

Vesti uživo

18:56

KRAJ UTAKMICE!

Završena je utakmica kraj Moravice. Partizan je u zaostalom meču drugog kola Superlige savladao Javor sa 2:0 golovima Lazara Markovića. Detaljniji izveštaj sa ovog meča pročitajte OVDE.

18:52

Nadoknada četiri minuta

Toliko će se još igrati u drugom poluvremenu.

18:51

Poslednja izmena u Partizanu

90. minut: Umesto Vujačića na terenu je Dominik Dinga.

18:49

Još jedna odbrana Stojkovića

88. minut: Nova prilika za Javor odlazi u nepovrat. Sjajno su domaćini izveli napad, ali je posle dobrog napada sa desne strane Stojković zaustavio opasan udarac. Primetno je da je Milošević junior uneo dosta živosti u igru domaćina u ovom finišu.

18:48

Evo i Miloševićevog sina na terenu

87. minut: Umesto Pavišića na terenu je Nikola Milošević, inače sin trenera Partizana.

18:47

Velika šansa za Javor i odbrana Stojkovića

86. minut: Velika prilika za domaće, šutirao je dobro Jovanović iskosa sa leve strane iz šesnaesterca, ali je Stojković maestralno odbranio. Korner za Javor.

18:45

Promašaj Lutovca

84. minut: Sjajna akcija i pas Lazara Markovića za Miletića, desni bek je odlično centrirao na drugu stativu, a tamo je Lutovac umesto da proba levom nogom pokušao desnom i promašio celu loptu. Šteta, mogao je da kruniše lepu akciju.

18:41

Druga izmena u Javoru

80. minut: Umesto Krnića na terenu je Vladimir Jovanović.

18:38

Prva izmena u Javoru

77. minut: Umesto borbenog Cuckića na terenu je Ivan Cvetković.

18:36

GOOOOL!

75. minut: Sjajan gol Lazara Markovića! Majstorski je napadač crno-belih raspalio sa oko 25 metara, a danas odlični golman Lazović ništa nije mogao. Drugi pogodak za nekadašanjeg reprezentativca u Ivanjici, a treći u sezoni za sigurnih 2:0 i miran finiš crno-belih.

18:34

Novi pokušaji crno-belih

73. minut: Pokušavaju crno-beli da stave tačku na ovaj meč, ali Šćekić i Lutovac nisu dobro šutirali. Prvi je izblokiran u šesnaestercu maločas, dok je Lutovac šutirao visoko i neprecizno posle solo-akcije. Partizan je povratio kontrolu nad igrom i dominaciju.

18:31

Dva žuta za dva minuta igračima Javora

70. minut: Glavni arbitar Lukić kaznio je dvojicu domaćih fudbalera javnim opomenama. Najpre Piščeviću u 69. a zatim i Pavišiću u 70. minutu zbog grubih startova.

18:28

Igra se između dva šesnaesterca

67. minut: Partizan je pomerio težište dalje od svog gola, pa se u poslednjih par minuta borba vodi uglavnom na sredini. Ivanjičani pokušavaju da organizuju napad i ugroze Stojkovića, dok je opredeljenje Save Miloševića da iz kontre potraži drugi gol.

18:23

Druga izmena u Partizanu

62. minut: Umesto Filipa Stevanovića na terenu je u završnici Aleksandar Lutovac.

18:22

Novi opasan nalet Javora

61. minut: Posle nekoliko centaršuteva domaćih igrača, lopta je prošla kroz peterac Partizana, ali je niko od domaćih napadača nije zahvatio. Nije lako Vladimiru Stojkoviću, imao je dosta posla danas, mnogo više nego na derbiju pre nekoliko dana.

18:17

Promašaj Stevanovića

56. minut: Filip Stevanović nije uspeo da postigne drugi gol za crno-bele. Sjajno ga je prigrao Suma, ovaj izašao jedan na jedan sa domaćim golmanom, ali je Lazović skratio ugao i zaustavio i taj udarac. Samo korner za crno-bele posle obećavajućeg napada. Gledamo otvoren fudbal na obe strane...

18:16

Dve dobre prilike za Partizan

55. minut: Prvo je rezervista Gigić glavom sa nekoliko metara šutirao precizno, ali je odbranio golman Javora Lazović, a potom je i Lazar Marković šutirao sa 16 metara visoko preko gola.

18:11

Novi nalet Ivanjičana

49. minut: Cuckić je bio u dobroj prilici, šutirao, ali je Stojković odbranio.

18:09

Javor u ofanzivi

48. minut: Piščević je dobro šutirao sa oko 17 metara po sredini posle odbijene lopte od strane golmana Stojkovića, ali je ona otišla preko gola. Opasan nalet domaćina...

18:08

Prva izmena u Partizanu

Umesto Umara Sadika u nastavku je na terenu Petar Gigić.

18:07

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Sa centra prvi kreću fudbaleri Partizana.

18:02

Statistika prvog poluvremena

17:53

POLUVREME!

Posle šest minuta nadoknade prvog dela sudijas Lazar Lukić je poslao igrače u svlačionici.

Svemu je prethodila gužva na centru igrališta, posle duela Sadika i Pavišića. Partizanov napadač je faulirao fudbalera Javora, tražio je domaćin još jedan karton, što bi značilo i isključenje Nigerijca, ali se jurnjava na terenu brzo smirila.

Do kraja je uspeo opasno da zapreti levicom Nenad Savić, međutim, njegov topovski udarac je završio pored stative.

17:47

45+3. minut: Kontranapad crno-belih, Filip Stevanović je sačekao Umara Sadika, ali je NIgerijac pucao tako da se lopta jedva dokotrljala do gomana Đorđe Lazovića.

17:45

Igraće se šest minuta nadoknade

17:42

MARKOVIĆ U CENTRU PAŽNJE

42. minut: Između ovih Javorovih ataka pretio je i Partizan, najviše zahvaljujući Lazaru Markoviću. Prvo njegov udarac sa 20-ak metara pored stative, da bi u narednom napadu centrirao za Sadika, ali Nigerijac je očajno primio loptu i propala je prilika za 2:0.

17:38

OPET SE IGRA

35. minut: Nastavljena je utakmica u Ivanjici. Prekid zbog vređanja Kokeze trajao je oko pet minuta, ali je lopta opet u igri pošto je kapiten Partizana Vladimir Stojković intervenisao ispod tribine sa najvatrenijim pristalicama crno-belih i ubedio ih da prestanu da pevaju protiv predsednika FSS.

17:34

PREKID U IVANJICI

32. minut: Zbog skandiranja Partizanovih navijača protiv predsednika FSS, Slaviše Kokeze, sudija Lazar Lukić je prekinuo meč!

Spiker je preko razglasa upozorio gledaoce da to više ne čine. Za to vreme, igrači su pored klupa sa rezervnim fudbalerima.

17:31

STOJKOVIĆ OPET IZVANREDAN

31. minut: Javor u naletu, opet preti. Ovoga puta posle još jedne greške Bojana Ostojića. Izbio je ponovo Nikola Petković pred golmana crno-belih, međutim, Stojković je i drugi put izvrsno intervenisao.

17:29

KAKVA ODBRANA STOJKOVIĆA!

27. minut: Čim je Javor krenuo sa centra, posle primljenog gola, mogao je da oporavna rezultat. Uhvatio je volej Nikola Petković u pokušaju da uhvati Vladimira Stojkovića na spavanju, ali je kapiten crno-belih sjajno intervenisao i sačuvao crno-bele.

17:26

GOOOOOL!

26. minut: GOOOOL! Vodi Partizan u Ivanjici, a strelac je Lazar Marković.

Odmah je povratnik među crno-bele ispravio ono što nije uradio dobro u prethodnom napadu. Samo je špicem bocnuo loptu koju mu je u oprazan prostor, iza leđa odbrane Javora, poslao Sejduba Suma. Drugi Markecov gol otkako je početkom septembra stigao u Humsku.

17:25

26. minut: Još nema izgledne šanse za crno-bele, iako je u ovoj akciji Lazar Marković sam sebi stvorio prostor, mogao je da "zavrne" loptu na peterac, ali se odlučio da je doda u ruke golmanu Lazoviću

17:23

Posle polovine prvog poluvremena može se konstatovati da gledamo utakmicu slabog ritma, sa po jednom polušansom za Partizan i jednom dobrom za Javor, ali generlano nekog ozbiljnog fudbala, zasad, nema.

17:19

OPOMENUT I JEVREMOVIĆ

20. minut: Uzvraća domaćin na agresiju Sadika. Marko Avramović je oborio Sejdubu Sumu i zasluženo je i on završio u beležnici sudije Lazara Lukića.

17:18

ŽUTI SADIKU

18. minut: Zbog izuzetno oštrog starta na sreidni terena nad Nedeljkom Piščevićem opravdano je opomenut Umar Sadik.

17:15

VELIKA ŠANSA ZA JAVOR

15. minut: Kakva šansa za Javor! Posle konera Ivanjičana i ne baš do kraja uspešne intervencije Bojana Ostojića, pala je lopta pred noge Alekse Amanovića, međutim, štoper domaćeg tima je opalio lopti skoro na identičan način kao Šćekić dva minuta ranije.

17:12

13. minut: Prva, kakva-takva, prilika. I to za Partizan. Bila je polukontra za crno-bele, Suma je ostavio loptu Aleksandru Šćekiću, međutim, šut crnogorskog reprezentativca otišao je daleko iznad prečke.

17:10

Jedna formacijska promena u Partizanovom sastavu u odnosu na najavu: Lazar Marković, ipak, dejstvuje kao desno krilo, dok je Filip Stevanović na suprotnom kraju terena.

17:03

Malo fudbala u prvih pet minuta meča u Ivanjici. Najpre se lakše povredio Sejduba Suma (ruka), potom je na teren morala lekarska ekipa Javora da bi ukazala pomoć Aleksi Amanoviću.

17:00

POČELA JE UTAKMICA!

Krenuo je meč u Ivanjici.

16:24

BEZ SUSRETA OCA I SINA

Perspektivni napadač Igor Milošević, koji je ovog leta pojačao Javor, nije ni u protokolu utakmice, tako da neće doći do priželjkivanog susreta oca i sina, pošto će Savo Milošević biti jedini akter ovog meč, bar kad je familija Milošević u pitanju.

16:20

KO JE NA KLUPI...

Uvek je zanimljivo videti koji igrači su na klupi za rezerve.

Javor: Poledica, Đerić, Maričić, Milošević, Zvekanov, Jovanović, Cvetković.

Partizan: N. Stevanović, Dinga, Šehović, Lakčević, L. Pavlović, Lutovac, Gigić.

16:18

BONDŽULIĆ IZVEO PETORICU U ODBRANI

Kad je u pitanju ekipa Javora, šef stručnog štaba Igor Bondžulić posegao je, takođe, zua četiri izmene, u odnosu na sastav koji je tokom vikenda poražen u Subotici. Nema Đerića, Mrkaića, Maričića i kažnjenog Kuveljića (crveni karton protiv Spartaka).

Prema profilu igrača na terenu su čak petorica defanzivaca u formaciji koja bi trebalo fa liči na 5-1-3-1. Prema tome: Lazović - Cuckić, Kolaković, Pavišić, Amanović, Jevremović - Piščević - Petković, Dolmagić, Sević - Krnić.

16:04

MILOŠEVIĆ SA ČETIRI IZMENE

Što se tiče sastava Partizana, trener Savo Milošević napravio je četiri izmene u odnosu na tim koji je slavio nad Crvenom zvezdom u 161. večitom derbiju. Mesto u odbrani, umesto Strahinje Pavlovića, zauzeo je Igor Vujačić, na poziciji levog beka će Rajko Brežančić odmeniti Slobodana Uroševića, a u manevru van protokola su ostalo Takuma Asano i lakše povređeni Bibras Natho, menjaju ih Lazar Marković i Sejduba Suma.

Tako da, u formaciji 4-2-3-1, crno-beli kreću sa sledećih 11: Stojković - N. R. Miletić, Vujačić, Ostojić, Brežančić - Zdjelar, Šćekić - F. Stevanović, Suma, Marković - Sadik.

15:31

Crno-beli igraju za skok preko Zvezde

Na bod zaostatka prišao je Partizan večitom rivalu na tabeli, ponovo punim plućima trči šampionsku trku i zbog toga Ivanjica mora za Parni valjak da bude samo još jedna uspešno prođena usputna stanica. Naravno, svoju računicu ima i Javor...

Evo kako trenutno izgleda tabela posle devet nekompletnih kola:

15:31

Partizan hoće potvrdu "brejka"

Teniseri kada naprave brejk, prvi naredni cilj im je da taj brejk potvrde. I time pečatiraju stečenu prednost. Sličan plan imaju i fudbaleri Partizana na današnjem meču sa Javorom (17.00, Arena 1) u Ivanjici: da pobedom „overe“ trijumf u večitom derbiju (2:0), jer bi neki eventualni kiks maltene poništio sve što je napravljeno pobedom nad Zvezdom...

15:20

Dobro veče, poštovani pratioci MOZZART Sporta

Započinjemo još jedno druženje kroz naš LIVE blog. Danas pratimo dve odložene utakmice domaće Superlige: Javor - Partizan i Voždovac - Crvena zvezda. Crno-beli sa Javorom otvaraju današnji program u 17.00 časova na Gradskom stadionu Ivanjici...