Iz minuta u minut pratite dešavanja sa našeg najvećeg stadiona...

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Degenek – Ben, Petrović (od 69. Ivanić), Nikolić, Gavrić (od 79. Garsija) – Tomane, Pavkov (od 58. Jovičić).

NAPREDAK: Kordić - Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević - Markoski (od 61. Mijić), Vušurović (od 46. Gavrić), Ilić, Desančić (od 74. Bjeloš), Pajović - Ćuković.

Vesti uživo

19:52

KRAJ!

Kraj utakmice na Marakani, laka pobeda i dobra igra Crvene zvezde protiv Napretka - 3:0.

19:51

90. minut

Jako slična akcija kao kod gola, samo što je Degenek proigrao Tomanea, ali je Portugalac bio neprecizan.

19:49

88. minut - GOOOLLLL!

Nema publike na tribinama, ali je Mirko Ivanić dobio - ovacije! Vezista Zvezde je postigao gol, kojim je povisio vođstvo crveno-belih na 3:0. Nije mu bilo teško, sav posao je završio Ben, koji je na fantastičan način uposlio Ivanića, ovaj je izašao sam na Kordića i lako poentirao.

19:47

86. minut

Tomane je nesebično želeo da proigra Ivanića, koji se ubacivao u prazan prostor ispred gola Napretka, ali je u poslednjem trenutku ta ideja osujećena.

19:45

84. minut

Raspoložen je Ben za igru, ponovo je pobegao odbrani gostiju, ali je njegov centaršut na kraju zaustavljen, Zvezda je dobila korner iz kojeg se ništa nije izrodilo.

19:42

81. minut

Velika šansa za Ivanića! Ben je pobegao odbrani Napretka, zavrnuo na loptu na drugu stativu, tu se ubacio Ivanić, koji je odmah šutirao i pogodio spoljni deo mreže.

19:40

79. minut

Nova izmena u Zvezdi, Garsija je ušao u igru umesto Gavrića.

19:39

78. minut

Slobodan udarac za Zvezdu iskosa s leve strane, nekih 18 metara od gola. Šutirao je Ben - preko gola.

19:38

77. minut

Još jedan pokušaj Napretka, Gavrić je oprobao udarac, ali pravo u Borjana. To je prvi šut Napretka u okvir gola.

19:35

74. minut

Bjeloš umesto Desančića u timu Napretka.

19:34

73. minut

Lepa akcija Crvene zvezde, Ben je u šesnaestercu probao da uposli Ivanića, ali je lopta bila previsoka, pa nije bilo opasnosti po gol.

19:30

69. minut

Nova izmena u Zvezdi, igraće Mirko Ivanić umesto Njegoša Petrovića.

19:28

67. minut

Evo i prve šanse za Napredak. Aleksić je sve sam uradio, primio loptu iz auta, izbacio iz igre trojicu igrača Zvezde, gađao dalji ugao i - promašio.

19:26

63. minut

Odlična šansa za Zvezdu, Ben se našao u prilici, izašao je ispred Kordića sa desne strane i šutirao pravo u njega.

19:23

62. minut

Opasan udarac Njegoša Petrovića sa skoro 30 metara, morao je Kordić da se ispruži koliko je dug da bi loptu skrenuo u korner.

19:22

61. minut

Miloš Mijić ulazi u igru umesto Jovana Markoskog u timu Napretka.

19:19

58. minut

Izmena u Zvezdi: Ulazi Branko Jovičić, a izlazi Milan Pavkov.

19:18

57. minut

Jedna od retkih situacija kada se Napredak našao pred golom Zvezde, defanzivci crveno-belih su sami sebi zakomplikovali situaciju, izgubili su loptu, ali se Kruševljani nisu snašli...

19:18

57. minut

Dobar prodor Petrovića po levom boku, zavrnuo je loptu na peterac ka napadačima, ali Kordić izleće s gola i odnosi loptu.

19:14

53. minut - GOOOLLL!

Vodi Crvena zvezda 2:0, strelac je Željko Gavrić! Bila je to kombinacija najmlađih prvotimaca, Nikolić je odigrao loptu u prostor za Gavrića, koji je pobegao odbrani gostiju i ispod Kordića plasirao loptu uz stativu, u gol.

19:12

51. minut

Nije imao Nikolić rešenje na nekih 20 metara od gola Napretka, odlučio je da šutira, nije to bio loš pokušaj, ali je Kordić bio dobro postavljen i odbranio je šut.

19:10

49. minut

Ponovo Pavkov u prvom planu, želeo je u dobroj šansi da proigra Nikolića, ali je odbrana Napretka presekla taj pokušaj.

19:07

46. minut

Sjajna odbrana Kordića! Nikolić je maestralno dugom loptom proigrao Pavkova, koji je izašao sam na golmana Napretka, uspeo da ga obiđe, ali kada je trebalo da zatrese mrežu, Kordić ga je stigao i odbranio, skrenuo loptu u korner.

19:06

46. minut

Izmena u Napretku: Gavrić je u igri umesto Vušurovića.

19:05

Drugo poluvreme

Krenula je lopta s centra, počelo je drugo poluvreme

18:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Kraj prvog poluvremena. Dominacija Crvene zvezde, gol Tomanea i promašeni jedanaesterac Pankova. Napredak bez ozbiljnog pokušaja, ali rezultat je još uvek aktuelan za goste.

18:47

45. minut

Snažan udarac Gavrića, ali brani odlični Kordić.

18:46

44. minut: Slobodan udarac za Zvezdu

Slobodan udarac za Zvezdu iznudio je Tomane u opasnoj zoni. Pokušaće Ben sa oko 25 metara udaljenosti. Modžda i Gavrić.

18:43

42. minut: Serija kornera za Zvezdu

Serija kornera za Crvenu zvezdu. Ipak, ništa se nije desilo nakon toga. Lopta za Napredak.

18:36

Bomba Gavrića!

37. minut: Snažan udarac Željka Gavrića! Gađao je pod prečku mladi fudbaler, ali Kordić šalje loptu preko prečke.

18:33

32. minut

Gobeljić je probao sada sa ivice kaznenog prostora, ali nema mnogo problema za Kordića.

18:28

Pankov pogađa prečku

Ponovo Zvezda nije iskoristila jedanaesterac. Pankov je pogodio prečku, ostaje 1:0.

18:27

Penal za Zvezdu!

Tomane je iznudio jedanaesterac za Crvenu zvezdu u 26. minutu. Zalomio je Ćukovića, a onda je usledio prekršaj u šesnaesercu.

18:25

TOMANEEE!!! Vodi Zvezda 1:0!

Vodi Crvena zvezda od 22. minuta. Tomane je odlično reagovao na centaršut Gavrića iz kornera i krunisao svoju agilnu igru s početka utakmice. Dobio je udarac Portugalac, ali ništa strašno, nastavlja meč. Ovo je njegov peti pogodak u Superligi.

18:22

20. minut: Velika šansa za Tomanea!

Velika prilika za Tomanea! Odlično je prethodno centrirao Gobeljić, Portugalac je gađao glavom, ali se istakao Kordić. Možda je u ofsajdu bio Gobeljić, ali Kordić je u svakom slučaju bio fenomenalan.

18:20

18. minut

Sada su se Kruševljani potpuno oporavili od uvodne krize, čak visokim presingom pokušavaju da dodatno uspore napade Zvezde.

18:14

10. minut

Pritiskaju crveno-beli, ali kao da nisu uspeli da iskoriste uvodni pritisak, pa se Napredak otarasio uvodnog pristiska i nekoliko pokušaja domaćina. Pre svih Bena.

18:06

5. minut: Udarac Bena!

Odlično je Tomane spustio loptu na noge Benu, snažan udarac, ali brani Kordić!

18:05

3. minut: Šansa za Pavkova!

Odlična prilika za Milana Pavkova! Odlično je skočio snažni golgeter crveno-belih. Dobro je levom nogom centrirao Degenek, usledio je udarac glavom napadača iz Begeča, ali lopta odlazi pored leve stative gostujućeg gola.

18:05

18:04

Utakmica je počela!

Utakmica na stadionu Rajko Mitić je počela!

17:32

Zvezda sa dva špica, na klupi napretka Gavrić, Lakić-Pešić, Aksentijević...

Kao što je najavio Dejan Stanković, Crvena zvezda će na današnjem meču igrati sa dva isturena napadača. U pitanju su Milan Pavkov i Tomane, pošto se Ričmond Boaći još uvek nije u potpunosti oporavio od povrede.

Na klupi Crvene zvezde tako neće biti napadača, pošto je van protokola ostao i Aleksa Vukanović. Tu su Popović, Jovičić, Ivanić, Garsija, Milunović i Jovančić. Kod Kruševljana na klupi za rezervne igrače ostali su Andrijanić, Lakić-Pešić, Eskić, Gavrić, Bjeloš, Mijić, Aksentijević

17:14

Zvezda pet utakmica bez primljenog gola protiv Napretka

Crvena zvezda i Napredak su do sada odigrali 56 utakmica u kojima su crveno-beli slavili 38 puta, 14 puta je bilo nerešeno, a samo četiri puta je kruševački superligaš izašao kao pobednik. Ukupna gol razlika iznosi 126:46 u korist Crvene zvezde. U prethodnih pet utakmica protiv Napretka Crvena zvezda je zabeležila pet pobeda bez primljenog gola.

Sa druge strane na stadionu Rajko Mitić u 21. veku crveno-beli nemaju poraz od ovog rivala. Odigrano je ukupno 12 međusobnih utakmica, od čega su Beograđani ostvarili deset pobeda, a dva puta je bilo nerešeno.

17:07

Prolongirana proslava 75. rođendana

Crvena zvezda i njeni navijači su za danas planirali proslavu 75. rođendana pred prilično popunjenim tribinama stadiona Rajko Mitić, ali je ona zbog aktuelne situacije, prouzrokovane pandemijom koronavirusa, ipak odložena do trenutka kada se budu stekli uslovi za to.

Crveno-beli su saopštili da prodaja ulaznica, po simboličnoj ceni od 75 dinara, neće stati, pošto čitav prilog ide u humanitarne svrhe za odeljenju za nefrologiju Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj i manastiru Cerenska reka na Kosovu i Metohiji.

Svi koji su već kupili karte moći će da je iskoriste za prvu narednu utakmicu crveno-belih na Marakani, koja se bude igrala pred publikom.