Ekipa iz Srema protiv Dinama iz Vranja u baražu za Superligu (22. i 26. maja)
Kragujevac opet bez Superlige, Inđiji srećnija bela tačka
Srećni Inđijci

Inđija je iskoristila prednost domaćeg terena i trijumfom u finalu baraža Prve lige Srbije na penale protiv Radničkog iz Kragujevca 3:0 (1:1, 1:1), domogla se doigravanja za Superligu.

Njen rival biće 14-plasirani tim iz elitnog ranga, a to je Dinamo iz Vranja koji je u poslednjem kolu uspeo da se dokopa plej-ofa.

Zanimljiv meč odigran je danas na Igralištu pokraj Železničke stanice, a agilni i motivisani gosti stigli su do vođstva u 21. minutu preko Jovana Lukića. Radost Kragujevčana, međutim, nije dugo trajala pošto je najbolji fudbaler Inđijaca Srđan Dimitrov poravnao rezultat u 41. minutu.

Tim rezultatom i završena je utakmica, u drugom poluvremenu su obe ekipe bile znatno opreznije pa je pobednik odlučen na penal-ruletu. Tamo Kragujevčani nijednom nisu uspeli da savladaju sjajnog golmana Inđije Miloja Prekovića koji se ispostavio kao heroj pobede Sremaca.

Ovim neuspehom Radnički iz Kragujevca je i treću sezonu u nizu ostao bez plasmana u elitu, dok će Sremci u odlučujućem baražu imati šansu da se vrate u elitu posle dugih osam godina u kojima su čak ispadali i do Srpske lige Vojvodine.

Dvomeč baraža između Inđije i Dinama iz Vranja na programu je 22. maja u Inđiji i 26. maja u Vranju dok će tačna satnica biti naknadno određena.