Na Čairu pao Spartak – 2:1
Kosanov super debi: Radnički okrenuo za 20 minuta

Pod izgovorom da nije gajio tradicionalne kvalitete Radničkog čelnici kluba iz Niša su se prošle sedmice zahvalili na saradnji Simi Kruniću. Poverenje je ukazano iskusnom superligaškom vuku Miloradu Kosanoviću, koji je večeras na debiju savladao subotički Spartak (2:1).

Nije napravio veliki boljitak Kosanović u igri Radničkog, uostalom za tako nešto biće mu potrebno mnogo više od tri dana. Ali da je večeras na Čairu imalo šta da se vidi – jeste. Na kraju tri gola, preokret i probuđeni Nermin Haskić. Uz sve to oba tima su imala još po nekoliko prilika. Najviše od svih napadač niškog Radničkog Stefan Mihajlović.

Nekadašni omladinac Crvene zvezde se u prvom poluvremenu našao u tri izgledne situacije. Međutim, mreža Miloša Ostojića se nije tresla. Radnički je imao više od igre, ali prvi do gola su došli Subotičani.

Sjajno je centrirao Tekijaški, još bolje reagovao Stefan Denković i glavom sproveo loptu u mrežu. Velika radost Subotičana trajala je kao led u viskiju. Sigurno će trener gostiju Vladimir Gaćinović dobrano analizirati situaciju iz 52. minuta. Prošle sezone najbolji strelac Superlige Haskić se nameštao i nameštao... Dva igrača su kasnila u blok, iskoristio je to bosanski napadač i preciznim udarcem pogodio mrežu sa 16 metara.

Bila je to najava uzbudljivog kraja. Ubrzao je igru Kosanović uvođenjem Kneževića i Saše Stojanovića. Upravo je iskusni vezista odličnom loptom u prostor proigrao Đorđevića. Levi bek Nišlija je u naletu odigrao povratnu loptu, Haskić je u 72. minutu, ispotavilo se, postavio konačan rezultat.

Spartak je u finišu meča imao šansu da iz slobodnog udarca sve zakuva. Odlično je gađao raspoloženi Denković, ali lopta je završila tik iznad gola.

Radnički je stigao do četvrte pobede u prvenstvu.

SRBIJA 1 - 6. KOLO

Javor Matis – Napredak  2:2 (1:0)