Ko se to usudio da otpiše Brešu? (VIDEO)

Leće preslišano na Mario Rigamontiju - 3:0

Mnogi su se usudili još pre nekoliko nedelja da otpišu Brešu i već joj spakuju kofere za Seriju B, ali evo ekipe sa stadiona Mario Rigamonti van opasne zone. Nakon dragocenog slavlja u Ferari prošlog vikenda, ekipa Eugenija Korinija preslišala je Leće na svom terenu, pa je na tabeli pšreskočila Đenovu i Sampdoriju i zasela na 17. mesto Serije A - 3:0 (2:0).

Igrač utakmice bio je mladi slovački ofaznivni vezista Nikolas Špalek, koji je bio asistent kod prvog i strelac trećeg gpola, kojim je definitivno razrešena svaka dilema po pitanju pobednika na ovoj utakmici. Odbrana Lećea prvi put je poklekla u 32. minutu, kada je štoper Čanselor bio na pravom mestu da ćušne loptu u mrežu posle centaršuta Bizolija, igranja glavom Toregrose i povratne lopte Špaleka.

Drugi gol u potpunosti ide na dušu golmanu gostiju Gabrijelu, koji je napravio katastrofalnu procenu, mislio je da Sabeli neće stići loptu, a ali je Slovak uspeo, pa je Toregrosa ostao sam isped gola i duplirao vođstvo svog tima.

Jurnjava rezultata nije nešto sa čim se Leće, kao ekipa koja najviše voli da igra na kontranapade, dobro snalazi. Tako se samo čekao trenutak da ekipa Fabija Liveranija i definitivno bude nokautirana. To se dogodilo u 61. minutu. Kada je domaćin otvorio kontru, Toregrosa ostavio loptu za Bizolija, a ovaj pred golom pronašao samog Špaleka.

Breša sjajan niz dobrih igara može da kompletira već u sredu, kada će dočekati Sasuolo na ovom istom mestu u odloženoj utakmici sedmog kola. Leće narednog vikenda dočekuje Bolonju na svom terenu.