Kluž u maloj krizi, novi poraz u gostima posle greške golmana (VIDEO)

Poli Jaši napravio iznenađenje - 2:1

Kluž je u maloj krizi jer je večeras doživeo i drugi poraz na poslednje tri utakmice. I opet na gostovanju. Poli Jaši je dočekao lidera i ispratio ga sa dva gola u mreži. Kluž se vraća kući praznih ruku posle preokreta - 2:1 (1:1).

U prvom poluvremenu bilo je dosta zanimljivih situacija, a već u 10. minutu je pao prvi gol. Kostače je dobro ispratio akciju, lopta se od prečke odbila ka njemu, a ovaj fudbaler je bio spreman i dobrom reakcijom i udarcem glavom doneo je Klužu prednost.

U tom momentu su mnogi pomislili da je tu sve "leglo na svoje" te da je Kluž na dobrom putu da zabeleži novu pobedu. Međutim, problem je nastao pred kraj prvog poluvremena. Lošaj se ustrmio ka golu, namestio se na šut, zakasnila je reakcija defanzive Poli Jašija, a lopta je otišla ispod ruke golmana Tarnovanua.

Taj pogodak Lošaja značio je da Kluž mora bolje u drugih 45 minuta ako želi da se domogne nova tri boda.  Zato je trener gostiju, Petresku, probao sa izmenama na startu drugo dela kako bi malo razmrdao svoju ekipu.

Međutim, u nastavku je Poli Jaši ne samo uspeo da izvuče remi, već i da pobedi. I to golom u 76. minut utakmice kada je Galego pogodio uz priličnu grešku golmana Arlauskisa kome je lopta prošla praktično ispod nogu kroz ruke.

I to se pokazalo kao ključni detalj utakmice…

RUMUNIJA 1 - 13. KOLO

Sepsi - Voluntari 0:0

Kindija - Gaz Metan 1:1 (0:0)