Na kraju trijumf protiv Evertona - 3:2
Kao u vreme Arsena Vengera: Arsenal ima super tinejdžere i Obamejana! (VIDEO)

Još to nije igra dostojna Lige šampiona, ali sluti na boljitak. Ili bar nagoveštava da bi u dogledno vreme moglo da bude kao nekad. Arsenal je savladao Everton sa 3:2 i produžio niz mečeva bez trijumfa.

Međutim, navijače londonskog kluba najviše raduje činjenica da Arsenal ponovo ima super tinejdžere. Kao u doba Arsena Vengera. Mladi bek Bukaja Saka mogao bi da bude najveća Artetina opklada u ovoj sezoni. Ovog popodneva je dobio šansu spletom okolnosti, povreda Kolašinca poslala ga je na teren u 18. minutu.

Dovoljno da zabeleži asistenciju i pomogne da do gola stigne još jedan klinac Nketija. Svašta smo videli na Emirejtsu ovog popodneva.

Čak četiri gola u prvom poluvremenu, slabu odbranu Arsenala koji su sakrili pomenuti klinci i Obamejana. Vatromet je počeo još u prvom minutu kada se Levin odlično snašao posle jednog prekida, u letu zahvatio loptu i prevario Lenoa. Bio je to početak vatrometa.

Gurao je loptu napred Arsenal, igrao ofanzivno.... Lako ulazio u šanse i brzo postigao dva gola. Već pomenuti Saka je prozujao levom strranom i kao na tacni poslužio Nketiaha za laganu realizaciju. Ubrzo je zablistao i Obamejang, ali ni tada navijači Arsenala nisu mogli da se opuste.

Jednostavno, suviše lako ove sezone Tobdžije primaju golove. Videli smo to i u 45. minutu. Loše su izašli domaći igrači u ofsajd zamku, pa je jednu 'kokošku' pokupio Rišarlison i prevario Lena.

Kako se završilo prvo, počelo je drugo poluvreme. Ponovo je Obamejan bio strelac. Ovog puta na asistenciju Pepea.