Rezultat koji najviše paše favoritima...
Kamerun i Australija za Nemačku i Čile
""

Australija i Kamerun bili su daleko od polufinala Kupa konfederacija još kada je obavljen žreb. Dodatno su se udaljili posle startnih poraza od Nemačke, odnosno Čilea, a nakon što su danas u međusobnom okršaju odigrali nerešeno (1:1), jasno je da ih milje dele od neke eventualne senzacije o kojoj su maštali.

Sa po jednim bodom na kontu i utakmicama protiv velikih favorita u poslednjem kolu, ni Knguri ni Nepobedivi lavovi nemaju mnogo čemu da se nadaju, jer će Nemačkoj i Čileu biti dovoljno samo da uzmu bod kako bi osigurali polufinale.

Kamerunci su bili bolji u prvom poluvremenu, Australija mnogo konkretnija u drugom, na kraju - sasvim realan rezultat. Afrikance je do prednosti doveo fudbaler Marselja Zambo Anginsa u nadoknadi prvog poluvremena, da bi za konačnih 1:1 pogodio Mark Miligan sa penala u 60. minutu.

U trećem kolu, podsetimo, Australija igra protiv Čilea, a Kamerun protiv Nemačke.