Kakav fudbal igra zagrebački Dinamo!!! Čarobne akcije, pet komada u derbiju, novi het-trik Oršića (VIDEO)

Komentari: 26
Fantastično!

Dinamo Zagreb možda neće da prođe u osminu finala Lige šampiona zbog onog glupog remija sa Šahtjorom u prošlom kolu kada su u nadoknadi vremena prokockali vođstvo 3:1. Ali rezultati i fudbal koje Dinamo pokazuje u Ligi šampiona nisu slučajnost. Dinamo igra spektakularan fudbal!

Zagrebački Modri su danas u derbiju kola hrvatskog šampionata razneli Rijeku na njenoj Rujevici sa 5:0 uz prelepu igru. Nije slučajnost što je Dinamo onako razbio Atalantu u Maksimiru, što je u dva remija bio bolji i nadigrao Šahtjor, što je od Sitija u Mančesteru izgubio sa samo dva razlike...

Dinamov trener Nenad Bjelica definitivno izrasta u stratega evropskog kalibra. Ovo što on radi u Dinamu zaslužuje sve čestitke. Osim što pravi sjajne rezultate, igra njegovog tima je aposlutni hit. Nešto nezamislivo na ovim prostorima. Uspeo je da uz rezultate i igru lansira nekoliko sjajnih igrača. Danija Olma je promovisao u reprezentativca Španije i igrača od 30.000.000 evra, Mislava Oršića u novu zvezdu hrvatskog fudbala, Bruna Petkovića u prvog špica reprezentacije Hrvatske, Emira Dilavera u fudbalera za kojeg se bori nekoliko reprezentacija, a mladog Nikolu Mora u novu zlatnu koku zagrebačkog kluba. Napravio je ozbiljne bekove od Leovca i Stojanovića koji su pre toga mnogima bili pred nosom, golmanu Livakoviću je multiplicirao cenu, a tek ćemo da vidimo šta će da uradi  sa Lukom Ivanušecom (20),letošnjim pojačanje iz Lokomotive za kojeg je Dinamo platio čak 3.000.000 evra i ispunio Bjelici najveću želju.

Dinamo je pobedu nad Rijekom u gostima čekao duže od dve godine. Zato je danas Bjelica rešio da ga u velikom stilu dođe do dugo čekane pobede. Izveo je najjači i najofanzivniji mogući tim i rasturio Rijeku paramparčad. Da pokaže ko je gazda u hravstkom fudbalu i da ubije u pojam svakoga ko misli da mu se suprostavi.

Supertalentovani Moro je bombom u osmom minutu pogodio prečku Rijekinog gola, a potom je usledio modri uragan – četiri gola za 12 minuta!

Ivanušec je u 14. minutu iz drugog pokušaja načeo Rijeku.

Petković je dva minuta kasnije pogodio stativu. Dinamov pritisak je bio neizdrživ. Sevala je opasnot sa svih strana, lopta je izgledala kao u nogama igrača Mančester Sitija. U 18. minutu je Oršić na drugoj stativi krunisao sjajnu akciju celog tima i asistenciju Poljaka Kađiora.

Rijeka je bila u nokdaunu, a Dinamo nije prestajao da  udara. U 20. minutu je već bilo 3:0! Akcija na koju bi ponosni bili Barselona, Liverpul, Real Madrid... Sevali su dupli pasove, štikle, igrači Rijeke nisu gnali gde je lopta...  Spektakularno!

Ludih 12 minuta je završeno „bekamovskom“ asistencijom centarfora Petkovića za Oršića i 4:0.

Dinamo i Oršić su čudesnu igru krunisali golom za 5:0 u 70. minutu. Posle brze izmene pasova, desni bek Stojanović se ubacio u napad i idealno asistirao za het-trik Oršića. Njegov drugi u sezoni posle onog protiv Atalante, Dinamov ofanzivac ima 16 golova na 20 mečeva ove sezone!

Dinamo je vezao šestu pobedu u sezoni i ima četiri boda više (uz utakmicu manje!) od drugoplasiranog Hajduka. Titula ne bi trebalo da bude sporna, a Modri puni samopouzdanja dočekuju poslednja dva kola Lige šampiona. Gostuju Atalanti na San Siru i dočekuju Mančester Siti u Maksimiru. Sa ovakvom igrom imaju pravo da se nadaju da će osvojiti makar bod više od Šahtjora do kraja grupne faze.

(FOTO: Reuters)