Juve nije blistao, ali je krenuo po deveti uzastopni Skudeto! Kjelini kapitenski, Ronaldu VAR poništio gol (VIDEO)

Komentari: 7
De Liht i Dibala nisu uspeli do prve postave Stare dame

Počelo je! Radost za ljubitelje italijanskog fudbala traje, trka za novi Skudeto je krenula i očekuje se da bude vrlo uzbudljiva. Prvi je Juventus zadao udarac, čisto da stavi do znanja svima ko je glavni favorit za titulu, a Stara dama će ove sezone napasti i devetu uzastopnu titulu prvaka Italije. Juve je na otvaranju sezone gostovao Parmi i uspeo da se vrati u Torino sa celim plenom 1:0 (1:0).

Stara dama je vezala osam titula, a s obzirom na to kakav tim ima i ove sezone će ostalim ekipama biti teško da skinu Juve sa trona. Parma je imala prva šansu da isproba torinskog giganta, da ga možda uhvati na krivoj nozi u prvoj utakmici sezone, ali to Krstašima nije pošlo za nogom.

Nije mogao Mauricio Sari da vodi Juve na otvaranju sezone zbog upale pluća, a među prvih 11 se nisu našla pojačanja od ovog leta Rabio, De Liht, kao ni Remzi koji nije bio ni na klupi. Paulo Dibala takođe nije našao mesto u startnoj postavi.

Udarna trojka Juventusa bila je Kosta - Iguain - Ronaldo, Ščensni je bio na golu, a startni par štopera činili su Đorđo Kjelini i Leonardo Bonuči. De Lihtu svakako neće biti lako da se izbori za minutažu...

Prvi gol na utakmici, ujedno i u sezoni, dao je Đorđo Kjelini. Nije to bila neka luda akcija, ali Kjelini je bio najsposobniji, poslao je loptu u mrežu i kapitenski poveo Juventus ka pobedi. Kapiten je odradio svoj posao i Juventus je mogao dosta lakše da igra posle tog 21. minuta.

Juventus je bio bolji u prvom poluvremenu, pored gola je imao još nekoliko šansi. Kristijano Ronaldo je bio aktivan, ulazio je u šanse, a čak je u prvih 45 minuta dao i drugi gol upravo preko Portugalca, a taj gol je poništen posle gledanja VAR-a.

Daleko od toga da je Juventus nešto posebno blistao na ovoj utakmici, jasno je da crno-beli, odnosno plavi na ovom meču, mogu daleko bolje, ali se vidi u igri Juventusa ta surova rutina u dobijanju ovih uslovno rečeno manjih utakmica. I to je prednost Stare dame u odnosu na najveće rivala.

Da je sa druge strane bila neka malo jača ekipa pitanje je kako bi Juventus prošao, ali Parma nije uspela ništa više od dostojnog poraza. U drugom poluvremenu se igralo tromije, nije bilo nekih velikih prilika, Ronaldo je pokušavao, ali nije ga hteo gol na ovoj utakmici, što se Portugalcu svakako neće dopasti. Ernani je u nadokandi izveo odličan slobodan udarac i tu je domaćin bio najbliži da dođe do nerešenog ishoda.

Videćemo i snagu Juvea kada naiđu malo jači protivnici, ali ekipa koja drži De Lihta i Dibalu na klupi ne može a da ne bude prvi favorit u ovoj sezoni.

Na kraju, uspešno otvaranje sezone Juventusa i odmah ide Stara dama na prvo mesto. Tamo gde je navikla.

Samo, da li će je neko ove sezone skinuti odatle?

ITALIJA 1 - 1. KOLO

Parma - Juventus 0:1 (0:1)