Srpski klubovi aktivni i danas na pripremnim utakmicama
Javor protiv Gorice, Radnik na Korejce

Nakon Spartaka i Vojvodine na teren će fudbaleri Javora. Tim iz Ivanjice nastavlja sa pripremnim utakmicama.

Nakon trijumfa i poraza u prve dve utakmice na pripremama u Umagu, Javor je pre nekoliko dana zabeležio i prvi remi. Protivnik je bio slovenački Bravo, a konačan rezultat 2:2. Stručni štab odlučio je da utakmicu počnu Lazović, Dolmagić, Jevremović, Pavišić, Amanović, Piščević, Maričić, Nikolić, Krnić, Petković i Luković.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1, a gol za srpski tim postigao je Krnić. Trener Bondžulić odlučio je, kao i u prethodna dva duela, da u drugom periodu igre pruži šansu novim fudbalerima, a ishod je bio isti – po jedan pogodak u mreži oba golmana. Drugi gol za Javor postigao je Ivan Cvetković iz penala.

Naredni duel u Umagu Javor Matis igra protiv Gorice danas u 15.00, a već u utorak protivnik je Alumnij. Poslednji protivnik je Rudar, nakon čega se ekspedicija Javora vraća u Ivanjicu.

U isto vreme kad i Vojvodina i Spartak na teren će Radnik koji igra protiv korejskog Ansana.

Podsetimo, nakon remija u prvom meču sa ukrajinskim premijerligašem Vorkslom (1:1), Surduličani su izgubili od ruskog Tambova sa 2:1.  Potom je usledio remi sa Rotorom. Iako oba puta u prednosti i što se tiče golova i što se tiče same igre, Radnik je ipak odigrao nerešeno sa ekipom iz Volgograda. Zoran Danoski i ovoga puta je briljirao u prvom poluvremenu, a drugi gol za Radnik postigao je u 65. min. Žarko Marković.

Priliku da budu u sastavu imali su svi fudbaleri Radnika, osim trojice sa prehladom i blažim povredama, no dvadesetak minuta pre kraja tim je nastupao sa deset igrača zbog povrede Luke Mićića. Kako su sve izmene izvršene do 60. minuta, protivnički tim je bio u blagoj prednosti sa igračem više to iskoristio i remizirao u poslednjim minutima meča iz jedanaesterca.