PSŽ čeka Anže (17.30)
Iznuđeni derbi kola - igra mačke i miša

Amijen se isprečio proteklog vikenda, inače bi PSŽ i Anže bodovno poravnati dočekali okršaj 9. kola Lige 1. Ko je uopšte to mogao da pretpostavi? Sveci lideri, a crno-beli sa zapada Francuske dva koraka ispod. Iznuđeni derbi kola, a objektivno igra mačke i miša.

Parižani su favoriti i sve osim njihove pobede bilo bi veliko iznenađenje. Pride što se u vrh napada, barem na ligaškim mečevima, vratio omraženi Nejmar, koji rešava gotovo sve duele Svetaca. Brazilac je imao mnogo nesuglasica sa ljudima iz kluba, sa navijačima, međutim sa tri gola kojima je doneo devet bodova Parižanima možda će uspeti da povrati ljubav. Jer, tek da podsetimo, spasao je PSŽ kada je golom u 92. minutu srušio Strazbur, potom je rešio derbi u Lioni protiv mrskog Olimpika pogotkom u 87. minutu, da bi bio čovek odluke i u prošloj rundi u Bordou kada je jedinim golom na meču u 70. minutu porazio Žirondince.

Sa druge strane, Anže se pokazao kao izrazito tvrd orah za mnoge protivnike. Na domaćem terenu pobeđivali su momci trenera Stefana Mulana Bordo, Mec, Dižon i Sent Etjen, dok su u poslednjem kolu protiv Amijena odigrali 1:1 iako su bili daleko dominantniji. Bilo kako bilo, teško da Tomas Tuhel neće da propusti priliku da se odvoji na vrhu tabele.

Zanimljiv duel večeras će odigrati Monpelje i Monako. Momci iz Kneževine i ove sezone se suočavaju sa velikim očekivanjima, a igre koje pružaju poslednjih godina su malo je reći katastrofalne. Monako je trenutno 13. na tabeli, dok se Monpelje nalazi tri mesta iznad njega. Domaći sastav ne igra na mnogo golova što je potpuna suprotnost od igre tima iz Monte Karla. Zanimljivo, gosti imaju drugi najbolji napad lige, ali i najgoru obranu. I upravo to je sublimacija Monaka. Ben Jeder i Slimani pretiće domaćem golmanu i

FRANCUSKA 1 - 9. KOLO

Amijen - Marselj 3:1 (2:1)