Gol i asistencija Denkovića protiv Mladosti – 3:1
Iz Subotice se vidi plej-of

Ostalo je još sedam kola do podele tabele na dve polovine, a iz Subotice se danas vidi plej-of. Nakon senzacionalne pobede na Voždovcu (od 0:2 do 3:2), Spartak je danas upisao još jedan vredan trijumf, na svom stadionu protiv Mladosti iz Lučana – 3:1.

Uoči ovog 23. kola Spartak je bio osmi, a Mladost deveta na tabeli i delio ih je bod. Dakle, bio je to direktan sudar dva kluba koja se bore za plasman u plej-of, a posle ove pobede Plavi golubovi su pobegli Lučancima za četiri koraka.

Domaći tim je došao do prednosti u 17. minutu golom Nikole Srećkovića, a s tim rezultatom se otišlo na predah. Trener Spartaka Gaćinović morao je da izvršni prinudnu promenu u 34. minutu, kada je Nikolić izašao iz igre, a Šormaz ušao umesto njega.

Sve do poslednjih 15-ak minuta na semaforu je stajalo 1:0, a onda je krenuo vatromet. Prvo je Denković iz penala uvećao prednost Spartaka na 2:0, da bi nadu Lučancima vratio Bojović pogotkom u 88. minutu.

Tačku na meč stavio je Šormaz samo minut kasnije i to na asistenciju Denkovića.