Inđija preživela stominutni triler u Vranju i prošla u Superligu

Komentari: 43
Dinamo nije mogao više od pirovih 2:0...
Inđijci slave veliki uspeh

Preživela je Inđija danas stominutni pritisak u Vranju, odolela u vatrenoj atmosferi pred oko 5.000 gledalaca na Stadionu Jumko i vratila se posle osam godina zvanično u Superligu. Zasluženo, kada se podvuče crta posle dve utakmice, jer iako se defanzivnim pristupom "nudila" danas domaćinu, Dinamo nije mogao do potpune senzacije i povratka u život u revanšu. Na kraju pobeda Vranjanaca od samo 2:0 na oproštaju od elitnog fudbala.

Čudna utakmica, napeta, tenzija se osećala od prvog zvižduka sudije Čolovića koji je, bar je takav utisak, dozvolio domaćinu nešto grublju igru. I nisu Vranjanci štedeli goste, bilo je i žestokih startova i udaraca ispod pojasa, prljavštine, a čak je i najbolji igrač Sremaca Badara Bađi rano morao da napusti igru početkom drugog poluvremena nakon nekoliko oštrih startova domaćih igrača.

Na sve to dodajmo i da fudbalska Srbija (ako još postoji), zbog nestanka struje nije mogla da prati direktan TV prenos ovog meča dobrih pola sata zbog nestanka struje. Taman kada su se kamere uključile Dinamo je stigao i do prvog gola. Posle duge lopte golmana Lakića i kiksa defanzivca Inđije Veličkovića, najbolje se snašao napadač domaćih Željko Dimitrov i razgalio domaću publiku u 42. minutu.

Taj gol ulio je samopouzdanje domaćinima, a Inđija se dobrano povukla nadajući se da će sačuvati dva gola prednosti. Ređale su se šanse pred golom Miloja Prekovića u nastavku utakmice, a do drugog gola Vranjanci su stigli u 63. minutu. Opet je strelac bio Dimitrov, i to sa bele tačke, a posle sumnjivog jedanaesterca koji je domaćinima dosudio arbitar Čolović iz Raške. Domaći fudbaler Ožegović pao je u šesnaestercu Inđije posle centaršuta, deluje na snimku da ga niko nije zakačio, ali je sudija ipak dosudio najstrožu kaznu kojom je Dinamo stigao na korak od senzacije.

Dvostruki strelac: Željko Dimitrov

Međutim, to je ujedno bila i poslednja konkretna prilika za domaćine na utakmici. Nisu u poslednjih pola sata Vranjanci imali snage da zaprete mreži Miloja Prekovića, a kako su počeli da rizikuju u igri, gosti su imali prilike da golom iz kontre na drugoj strani otklone svaku dilemu oko plasmana u Superligu. Nestvaran detalj dogodio se u 85. minutu kada je rezervista Inđije Bastajić lobovao golmana domaćih, ali je lopta koja je išla ka praznoj mreži odskočila ispred gol-linije i otišla preko gola.

Produžio je glavni arbitar drugo poluvreme za čak sedam minuta (prvo za četiri), Dinamo je napadao uprkos nedostatku snage, a možda je oštećen u poslednjem minutu produžetka nakon što je posle gužve u šesnaestercu lopta pogodila u ruku fudbalera Inđije Nemanju Vidića. Ipak, arbitar Čolović i pomoćnici nisu smatrali da je bilo elemenata za još jednu najstrožu kaznu, pa je tako propala poslednja prilika za domaće da ostanu u Superligi.